شهیده گیلانی نخستین بانوی شهیده رسانه کشور

«طاهره حدادنژاد» اولین بانوی شهیده رسانه کشور به عنوان شهید شاخص سازمان بسیج رسانه کشور در سال ۱۴۰۳ انتخاب شد.
کد خبر: ۹۶۰۰۱۴۸
|
۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۷:۵۸

شهیده گیلانی نخستین بانوی شهیده رسانه کشور

به گزارش خبرگزاری بسیج گیلان ،«شهیده طاهره حدادنژاد» چهارم فروردین ماه سال ۱۳۳۸ در شهرستان بندرانزلی به دنیا آمد و پس از اخذ مدرک دیپلم وارد عرصه رسانه و به استخدام صدا و سیما در آمد.

 

«شهیده طاهره حدادنژاد» به همراه همسر و جنین هفت ماهه اش که هنوز به دنیا نیامده بود، در ۲۷ فروردین سال ۱۳۶۷ در سن ۲۹ سالگی به مقام بلند شهادت نائل آمدند که شهیده در خیابان میرداماد و میدان محسنی تهران (مادر جدید) با بمباران هوایی و اصابت خمپاره به شهادت رسیدند.

 

 مزار تنها شهیده رسانه کشور در گلزار شهدای شهرستان انزلی واقع در استان گیلان قرار دارد، میدان محسنی تهران محل اصابت خمپاره و شهادت «شهیده حدادنژاد» را به خاطر شهادت این بانوی والامقام و فرزند شهیدش «میدان مادر» نام نهاده‌اند.

 

 شهیده حدادنژاد اسطوره مادری پاک و نجیب بوده که علاوه بر نقش رسانه‌ای نقش مادری او نیز ماندگار شده است، مجسمه «نرگس عاشقان» (تندیس مادری که باردار است) را به یاد شهیده طاهره حدادنژاد ساخته و در سال ۱۳۷۳ در آن مکان نصب کردند. تنها یادگاری او فرزین به هنگام شهادت پدر و مادرش ۶ ساله بود .

 

گفتنی است از تمثال تنها بانوی شهیده رسانه کشور در دومین جشنواره ملی رسانه ای حریم رسالت در زیباکنار گیلان با حضور سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور رونمایی شد.

شهیده گیلانی نخستین بانوی شهیده رسانه کشور

 

شهیده گیلانی نخستین بانوی شهیده رسانه کشور

 

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار