خبرهای داغ:
استاندار خراسان جنوبی: 

پنج برنامه محوری بزرگداشت آیت الله رئیسی در بیرجند برگزار می‌شود 

استاندار خراسان جنوبی گفت: برگزاری پنج برنامه محوری و حاکمیتی یادبود شهادت آیت الله رئیسی در کنار برنامه‌های خودجوش مردمی در بیرجند برنامه‌ریزی شد. 
کد خبر: ۹۶۰۰۵۸۴
|
۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۱۶

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، قناعت استاندار خراسان جنوبی در جلسه برنامه‌ریزی مراسم شهادت آیت الله رئیسی که با حضور ویدئو کنفرانسی فرمانداران برگزار شد، ضمن تبریک و تسلیت شهادت رئیس جمهور و هیأت همراهش گفت: برنامه‌های محوری و مردمی در روستا، شهرها و شهرستان‌ها با محوریت فرمانداران در حال برنامه‌ریزی است.

وی افزود: صبح امروز مدیران دستگاه‌ های اجرایی در دفتر نماینده ولی فقیه حاضر شدند و سپس جلسه تکمیلی با حضور مدیران دست اندرکار برگزاری مراسمات برگزار و برنامه‌ریزی لازم انجام شد.

استاندار اظهار کرد: بخشی از برنامه‌ ها محوری یا متمرکز است که توسط نهادها و دستگاه‌های دولتی اجرا می‌شود و بخشی نیز به صورت مردمی و خودجوش در شهرها و روستاها برگزار می‌شود.

قناعت با اشاره به اینکه با دستور رهبری پنج روز عزای عمومی اعلام شده، تصریح کرد: از امروز هر روز یک برنامه محوری در استان برگزار خواهیم کرد.

وی ادامه داد: نخستین برنامه محوری امشب ساعت ۱۹:۳۰ در محل شهدای باقریه، فرداشب در مسجد امام حسین و همین ساعت، روز سوم در حسینیه جماران، روز چهارم یعنی روز چهارشنبه ساعت ۱۷ در مزار شهدای بیرجند و برنامه پنجم نیز روز جمعه همراه با نمازهای عبادی - سیاسی جمعه خواهد بود که در مرکز استان یک ساعت قبل از برپایی نماز در محل مصلی برگزار می شود.

قناعت اضافه کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند در روند اجرایی کار کشور هیچ خللی ایجاد نمی‌شود و جای نگرانی نیست مردم اصلا ناراحت نباشند، در حال پیش‌بینی مقدمات برنامه‌ها هستیم اما در کنار آن جلسات و برنامه ها به شکل گذشته برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: امروز مقام معظم رهبری تمام اختیارات ریاست جمهوری را بر اساس ظرفیت‌های قانونی و اصل ۱۳۱ قانون اساسی به معاون اول رئیس جمهور تنفیذ نمودند.

استاندار افزود: برگزاری مراسم‌های ختم و عزاداری محفوظ است اما تمام اختیارات توسط مقام معظم رهبری به معاون اول رئیس‌ جمهور واگذار کردند، امورات انجام می شود و از این بابت هیچ جای نگرانی نیست.

قناعت با بیان اینکه آیت الله رئیسی به سعادت آخروی و کمال رسیده و مزد تلاش خالصانه خود را گرفت، بیان کرد: شهادت، مزد و پاداش خدمت صادقانه و بی منت آیت الله رئیسی است.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری خستگی‌ناپذیری را از خصوصیت های شایسته آیت الله رئیسی عنوان کردند، بیان کرد: ایشان یکی از یاران باوفا و صدیق مقام معظم رهبری بودند.

قناعت عنوان کرد: با انتصاب آیت الله رئیسی به ریاست جمهوری، جریان اصیل و ناب ولایی و انقلابی به این اطمینان خاطر رسید که بعد از سال‌ها، رئیس جمهوری سکان امور را به دست گرفته که بی منت برای مردم کار خواهد کرد.

وی با تأکید بر طراحی پوستر اختصاصی برای مراسمات در خراسان جنوبی، گفت: آیت الله رئیسی بسیار مخلصانه، صادقانه، بی ریا و جهادی تلاش و کوشش کرد.

استاندار با بیان اینکه اینگونه شهادت‌ ها انقلاب را بیمه می‌کند، خاطرنشان کرد: تمام مردم کشور یک منتخب و مردم خراسان جنوبی دو منتخب خود در ریاست جمهوری و مجلس خبرگان رهبری را از دست دادند. 

قناعت متذکر شد: از دست دادن آیت الله رئیسی برای ملت ایران به ویژه مردم خراسان جنوبی غمی دردناک، بزرگ و جانسوز است.

 

انتهای‌ پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار