خبرهای داغ:
هر روز با شهدای گلستان؛

شهیدی که بر روی نام شاه ملعون خط سیاه کشید

برادر شهید «محمد مهدوی» نقل می‌کند: روزی با برادرم برای تظاهرات رفته بودیم وقتی شعار جاوید شاه را بر روی دیوار دید با رنگ سیاه، شعار را پاک کرد و شعار مرگ بر شاه بر روی آن نوشت.
کد خبر: ۹۶۰۵۲۳۲
|
۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۲۶

شهیدی که بر روی نام شاه ملعون خط سیاه کشید

به گزارش خبرگزاری بسیج از گلستان؛ شهید محمد مهدوی در خانواده‌ای مذهبی در شاهرود دیده به جهان گشود. تحصیلات ابتدایی را در زادگاهش به پایان رساند و برای ادامه تحصیل به تهران آمد.

پس از اخذ دیپلم در شرکت راه آهن اشتغال یافت. سپس در سال ۱۳۵۷ به عنوان تکنسین فنی هواپیما به استخدام شرکت صها درآمد. شهید بزرگوار مهدوی در سال ۱۳۵۷ هنگام تصرف ساختمان صدا و سیما به دست مزدوران شاه به شهادت رسید.

خاطره‌ای به نقل از برادر شهید

شهید مهدوی در دوران انقلاب به علی‌آباد آمد و در راهپیمایی شرکت کرد. یک روز به من گفت: اینجا روح راهپیمایی ندارد. به همین دلیل با هم به شاهرود رفتیم. در شهر شاهرود شعار «جاوید شاه» بر روی دیوار نوشته شده بود. ایشان با توجه به جو خطرناکی که ساواک ایجاد کرده بود و با شجاعت تمام با رنگ سیاه، شعار را محو کرد و به جای آن شعار «مرگ بر شاه» و «درود بر خمینی» نوشت. در همین هنگام ساواک به تعقیب او پرداخت و من با کمک دوستانم توانستم او را فراری دهم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار