خبرهای داغ:

خلع ید معارض زمین پردیس دانشگاه فرهنگیان اهواز

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان خوزستان از خلع‌ید معارض زمین پردیس رسول اکرم (ص) با پیگیری‌های صورت گرفته خبر داد.
کد خبر: ۹۶۰۵۳۹۰
|
۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۳

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج خوزستان مسعود صالحی شبلیزی در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: دانشگاه فرهنگیان در اهواز دارای دو پردیس خواهران و برادران است، پردیس خواهران در منطقه پاداد و پردیس برادران در جوار شهرستان کارون قرار دارد که این پردیس با نام حضرت رسول اکرم(ص) که از سال ۱۳۵۹ پذیرش دانشجو داشته، نزدیک به ۴۰ سال دارای معارض بوده است.

او افزود: وجود معارض علاوه بر اینکه مانع انجام کارهای عمرانی و توسعه این پردیس می‌شد، فشار زیادی را به دانشجویان وارد می‌کرد، در این پردیس هزار و ۳۰۰ دانشجو به‌صورت شبانه‌روزی و ۷۰۰ مهارت‌آموز مشغول تحصیل هستند، علاوه بر آن دوره‌های کوتاه‌مدت ویژه فرهنگیان نیز در این پردیس برگزار می‌شود.

رئیس دانشگاه فرهنگیان خوزستان با اشاره به اینکه وجود معارض مانعی برای اجرای پروژه‌های عمرانی دانشگاه بود، ادامه داد: سال ۱۴۰۱ مقرر شده بود که یک مجموعه ورزشی در پردیس رسول اکرم احداث شود، با وجود اینکه بودجه آن تأمین شده بود اما به‌علت وجود معارض این مجموعه در پردیس شهرستان اندیمشک احداث شد، علاوه بر آن امکان اجرای پروژه‌های فاضلاب و برق آن نیز وجود نداشت.

صالحی شبلیزی یادآور شد: دعوای حقوقی با معارض بر سر ۱۵۰ هکتار زمین در محدوده‌ای که پردیس رسول اکرم قرار دارد ایجاد شده است که هفت هکتار آن به این پردیس اختصاص دارد و با پیگیری‌های انجام‌شده با خلع‌ید معارض این ملک به آموزش و پرورش (دانشگاه فرهنگیان) برگشت داده شد، با اتفاق بزرگی که رقم خورد می‌توانیم نسبت به زیباسازی و توسعه پردیس اقدام کنیم.

حجت‌الاسلام عبدالحمید امانت بهبهانی، رئیس توسعه حل اختلاف استان خوزستان نیز با اشاره به نزدیک شدن ایام انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: انتخابات مظهر مردم‌سالاری دینی و اوج اقتدار و عزت نظام اسلامی است با برگزاری یک انتخابات پرشور تمام اذهان عالم متوجه کشور ایران می‌شود.

او اضافه کرد: پردیس رسول اکرم(ص) از ابتدای انقلاب اسلامی به آموزش و پرورش تحویل داده شد اما سال‌ها دارای معارض بوده است و رأی قطعی به‌نفع معارض نیز صادر شده بود.

رئیس توسعه حل اختلاف استان خوزستان افزود: با روی کار آمدن دهقانی رئیس‌کل دادگستری خوزستان وی با بررسی پرونده اثبات کردند که رأی صادرشده خلاف شرع بود و با شکستن رأی و خلع‌ید معارض، این ملک به بیت‌المال برگردانده شد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار