خبرهای داغ:
مدیرعامل آب منطقه ای آذربایجان شرقی:

اتمام بیش از ۷۰ درصد طرح های نیمه تمام حوزه آب در دولت سیزدهم 

تبریز- مدیرعامل آب منطقه ای آذربایجان شرقی گفت: در بخش آب که شامل آبرسانی به شهرها، شبکه پایاب و شده‌است که حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد کارهای تعریف شده دولت های گذشته که باقی مانده بود به پایان رسیده و مابقی آن نیز تا پایان سال به اتمام می رسد.
کد خبر: ۹۶۰۵۶۴۷
|
۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۷

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، یوسف غفارزاده در ششمین نشست از سلسله نشست های رسانه ای رسم خدمت و در جمع خبرنگاران، افزود:  تامین آب شرب، کشاورزی و صنعت اهمیت بسزایی دارد و مانند دیگر انرژی ها نیست که از دیگر استان ها بتوان آن را تامین کرد و دولت سیزدهم در این راستا زیربنایی حرکت کرد که تاثیر آن را در تولید، اقتصاد و رفاه مردم خواهیم دید.

وی ادامه داد: رئیس جمهور شهید به بخش آب استان در سفر اول مصوبات خوبی داشت تا طرح هایی که ۱۰ سال از عمر آن ها می گذاشت با تامین اعتبار پایان یابد.

غفارزاده اضافه کرد: در سه سال گذشته ۹ هزار میلیارد تومان به بخش آب هزینه  شده و بسیاری از طرح ها که سال ها روی زمین مانده بود به نتیجه رسید و ۱۲ هزار هکتار شبکه پایاب در شهرستان ها به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: ۲۵ کیلومتر با تامین اعتبار از رینگ ۲۷ کیلومتری به اتمام رسیده و باقی آن نیز تا پایان سال به اتمام می رسد و رینگ شرقی تبریز هم که سه مخزن را به هم متصل می کند آغاز شده و تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

غفارزاده افزود: در خصوص آب کلان شهر تبریز که از زرینه رود تامین و به تبریز منتقل می شود ۱۸۰ کیلومتر فاصله است که ۱۲۰ کیلومتر لوله بتنی آن با قطر دوهزار برای پایداری آب تعویض و لوله های فولادی جایگزین آن شده است.

وی گفت: برای آبرسانی شهرستان جلفا نیز تصفیه خانه هادی شهر در حال ساخت است که ۹۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

غفارزاده به افتتاح سد قیز قلعه سی خداآفرین هم اشاره و بیان کرد: این سد آخرین طرحی بود که توسط رئیس جمهور شهید به بهره برداری رسید و آب آن به سد خدا آفرین انتقال یافت.

مدیرعامل آب منطقه ای آذربایجان شرقی را وضعیت آبی امسال استان را مناسب دانست و گفت: ۳۵۰۰ میلی متر امسال بارش داشتیم که حدود ۱۰ درصد از میانگین درازمدت افزایش یافته، منابع آبی و سدها نسبت به سال گذشته وضعیت آب استان ۳۰ درصد بهتر و ۷۰درصد سدها پر شده است.

ارسال نظرات
آخرین اخبار