نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در سلسله نشست های اخلاق در مکتب شهید سلیمانی به مناسبت هفته قوه قضاییه:

حرکت در مسیر عدالت راه رسیدن به عزت است

حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی گفت: اگر کسانی می خواهند در دنیا با آنها با عدالت برخورد شود، حتما باید خودشان با عدالت باشند.
کد خبر: ۹۶۰۸۷۸۶
|
۰۴ تير ۱۴۰۳ - ۰۸:۱۷


به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمان،  حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی در سلسله نشست های اخلاق در مکتب شهید سلیمانی به مناسبت هفته قوه قضاییه در محل حسینیه ثارالله کرمان ضمن تقدیر از تلاش کارکنان قضایی و اداری دادگستری کل استان کرمان به ویژه حجت الاسلام و المسلمین حمیدی، گفت: اگر کسانی می خواهند در دنیا با آنها با عدالت برخورد شود، حتما باید خودشان با عدالت باشند.


وی در ادامه ضمن تاکید بر این مطلب که عزت و ذلت نفس در مباحث اخلاقی بسیار مهم است، ادامه داد: عزت به معنای تسلیم نشدن در برابر زورگویان و زر و تزویر است و ذلت به معنای تسلیم شدن در برابر توصیه های خلاف حق است.


نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان ضمن بیان این مطلب که ما موظف هستیم در طول عمر خود تلاش کنیم که عزیز باشیم و ذلیل نشویم، تاکید کرد: اینکه در مقابل زور و زر و تزویر تسلیم شویم و آنها در اراده ما نافذ باشند، مصداق ذلیل بودن است.


حجت الاسلام و المسلمین علیدادی سلیمانی اظهارداشت: عزت نفس موضوع بسیار مهمی است و اولین مولفه آن این است که راه خدا را طی کرده  و آنگونه عمل کنیم که خداوند می پسندد.


وی گفت: یکی از زیرمجموعه های عزت، اعتماد به نفس است و دراین رابطه ادمی باید به خوداعتماد داشته باشد که می تواند بسیاری از امور را انجام دهد و اعتماد به نفس زیر مجموعه عزت نفس است.


نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با بیان اینکه برای عزیز شدن باید از زبان خود مراقبت کرد، عنوان کرد: کلام طیب باعث عزیز شدن می شود.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار