برگزاری نهمین رزمایش خدمت رسانی در منطقه عشایری موگویی

مرحله نهم از رزمایش مشترک خدمت رسانی درمنطقه سخت گذر عشایری دهستان موگویی شهرستان کوهرنگ استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد.
کد خبر: ۹۶۰۸۷۹۴
|
۰۴ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۲

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از استان چهارمحال و بختیاری؛ مسئول سازمان بسیج عشایری سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام گفت: در ادامه خدمت مومنانه در مناطق محروم و کم برخوردار استان چهارمحال و بختیاری، منطقه عشایری دهستان موگویی شهرستان کوهرنگ (سخت گذر و صعب العبور که شش ماه از سال راه ارتباطی ندارند)،  نهمین مرحله رزمایش مشترک گروه های جهادی  با رویکردهای فرهنگی، خدمت رسانی، محرومیت زدائی دامپزشکی، پزشکی، مشاوره، آموزش و عمرانی طی روزهای پنج شنبه ۳۱ خردادماه و جمعه یکم تیرماه  برگزار شد.

سرهنگ پاسدار علی اصغر ایزدی افزود: در این رزمایش، آقای برزگر مدیرکل جهادکشاورزی استان چهارمحال و بختیاری، حجت الاسلام والمسلمین  بحرینی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور عشایر کشور و جمعی از مسئولین شهرستان کوهرنگ حضورداشتند.

وی با تشریح اقدامات و خدمات انجام شده در این رزمایش، گفت: در بخش اجتماعی و فرهنگی ،حضور در گلزار شهدا، سرکشی از خانواده شهدا، برگزاری نشست جهاد تبیین  با سران عشایر به محوریت موضوع مشارکت حداکثری در انتخابات هشتم تیر، برگزاری کلاس های آموزشی هویت زن اجرا شد.

ایزدی خاطرنشان کرد: خدمت مومنانه با توزیع ۶۵۰کیسه آرد، توزیع ۶۵۰ بسته معیشتی  شامل برنج و روغن،  رب گوجه،  عدس و سایر اقلام، توزیع ۷۰۰دست لباس کامل، توزیع 10تن  نهاده های دامی  بین عشایر منطقه از دیگر برنامه های این رزمایش جهادی بود.

مسئول سازمان بسیج عشایری استان چهارمحال و بختیاری گفت: در عرصه  پزشکی نیز جهادگران حاضر در رزمایش ، با انجام ویزیت و ارائه داروی رایگان در خدمت عشایر بودند.

ایزدی خاطرنشان کرد: در بخش خدمات دامپزشکی نیز توزیع واکسن، دارو، سم پاشی، و آموزش دامداران روستایی و عشایری را داشتیم که به همت جهادگران سازمان دامپزشکی استان چهارمحال و بختیاری و شهرستان اجرایی شد.

وی گفت: بخش عمرانی از دیگر برنامه های رزمایش بود که با حضور مسئولان مشکلات منطقه  مورد بررسی قرار گرفت ومصوب شد، بذر اصلاح شده و شکر مورد نیاز پرورش دهندگان زنبور عسل تأمین و در اختیار آنها قرار گیرد.

ایزدی افزود: از دیگر مصوبات این رزمایش؛ تأمین پنل برقی، برگزاری آموزش با موضوعات مختلف کشت گیاهان دارویی و زنبورداری، تأمین مخازن ذخیره آب شرب و لوله انتقال آب کشاورزی به متراژ یک هزار متر،بهسازی چشمه ها، تأمین تسهیلات برای خوداشتغالی بود که مقرر گردید از طریق نهادهای حمایتی دردستور کار قرار گیرد.

وی در پایان گفت: پیگیری اجرای مصوبات بر عهده دهیاران مناطق روستایی و عشایری و سازمان بسیج عشایری سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام است که مقرر شده قبل از شروع فصل سرما،شاهد به ثمر نشستن تعهدات دستگاه های اجرایی در ادارات مرتبط با جامعه عشایری باشیم.

شایان ذکر است؛ جهادگران جمعیت هلال احمر نیز در این رزمایش به شناسایی بیماران صعب العلاج پرداختند تا ضمن تشکیل پرونده، مشاوره و خدمت رسانی در زمینه تأمین بخشی از داروهای خاص آنها در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش بسیج، حضور مدیران دستگاه های اجرایی در ایام تعطیلات پایان هفته یکی از مصادیق فعالیت جهادی و خدمت بی منت به محرومین می باشد، که دستگاه های مرتبط با جامعه عشایری برای نهمین بار در استان چهارمحال و بختیاری اجرا کردند.

ارسال نظرات