فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اراک مطرح کرد

غنی‌سازی اوقات فراغت نوجوانان در دستور کار بسیج

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اراک با بیان اینکه غنی‌سازی اوقات فراغت نوجوانان در دستور کار بسیج است، گفت: طرح اوقات فراغت «۱۰۰ محله، صد مسجد» با همکاری بسیج و سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری در اراک اجرا می‌شود.
کد خبر: ۹۶۱۰۴۶۵
|
۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۷:۱۰

سرهنگ پاسدار محمد مهجوری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اراک در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج استان مرکزی؛ از برگزاری طرح اوقات فراغت ۱۰۰ محله صد مسجد در اراک خبر داد و گفت: باتوجه به دغدغه سپاه و بسیج درخصوص پر کردن اوقات فراغت اثرگزار، امسال به شکل ویژه پیش از طرح برنامه‌های اوقات فراغت از سوی نهادها و ادارات، به سراغ آنان رفته و ظرفیت‌های سپاه و بسیج را در اختیارشان قرار دادیم و برای همکاری با آنان اعلام همکاری کردیم.

وی با اشاره به توافق و تعامل سازمان ورزشی فرهنگی شهرداری اراک افزود: با این سازمان در پنج محور سبک زندگی و مهارت‌های زندگی، آموزشی و علمی، دینی و مذهبی، فرهنگی و هنری و ورزشی همکاری داریم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اراک تصریح کرد: در زمینه مهارت‌های زندگی بیشتر به پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از جمله تربیت فرزند، همسرداری، هنر خوب زیستن پرداخته‌ایم و در این راستا چندین کارگاه آموزشی در پایگاه‌های مقاومت بسیج در سطح مساجد برنامه‌ریزی و در حال اجرا است.

سرهنگ مهجوری به برنامه‌های اجرایی در محور علمی و آموزشی در این طرح گفت: در این بخش مباحثی مانند خلاقیت، سوادرسانه، کلاس‌های تقویتی برای دانش‌آموزان، امنیت شبکه، چرتکه و ... به علاقه‌مندان ارائه می‌شود.

وی افزود: در بخش دینی و مذهبی، تدریس قرآن(حفظ_روخوانی و روانخوانی_ تجوید و مسابقات قرآنی) در کنار آموزش احکام در نظر گرفته شده است. همچنین قرائت و تفسیر نهج‌البلاغه نیز باتوجه به دغدغه‌های مقام معظم رهبری در دستور کار قرار گرفت و در سطح این ۱۰۰ محله صد مسجد شهر اراک در حال اجرا است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اراک امام شناسی را از دیگر موارد، در طرح اوقات فراغت اثرگذار بیان کرد و گفت: در این بخش با بنیاد مهدویت کلاس‌های آموزشی در نظر گرفته شده که در حال برگزاری است.

سرهنگ مهجوری به برنامه‌های اجرایی با محوریت فرهنگی هنری اشاره و تصریح کرد: در این بخش نیز کلاس‌های آموزش خوشنویسی، نقاشی، میناکاری، فیروزه‌کاری، قلم‌زنی و خیاطی، تئاتر و سرود و... ویژه کودکان و نوجوانان برنامه‌ریزی شده که در حال اجراست.

وی با اشاره به تعامل با سازمان ورزشی شهرداری اراک در اجرای طرح اوقات فراغت خاطرنشان کرد: در توافق و همکاری با این سازمان مقرر شد که اماکن ورزشی سپاه و بسیج در اختیار مردم قرار بگیرد و مربیان ورزشی از سوی این سازمان تأمین شوند که بحمدااله نتایج خوبی تا این لحظه حاصل شده است به ویژه در مناطق حاشیه شهر استقبال خوبی را از این طرح داشته‌ایم.

انتهای پیام/ع.م

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار