۱۹۹ مددجوی کمیته امداد امام (ره) در استان اردبیل صاحب شغل شدند

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل گفت: ۱۹۹ فرصت شغلی جدید در سه ماه نخست امسال برای مددجویان زیرپوشش این نهاد در این استان ایجاد شده است.
کد خبر: ۹۶۱۰۶۶۲
|
۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۲

۱۹۹ مددجوی کمیته امداد امام (ره) در استان اردبیل صاحب شغل شدند

جهانبخش نژادجواد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار بسیج اظهار کرد: برای ایجاد زمینه اشتغال این تعداد مددجو بیش از ۲۱۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زا و کم‌بهره پرداخت شده است.

وی با تقدیر از همکاری بانک‌های عامل در ارائه تسهیلات اشتغال و خودکفایی به مددجویان بیان کرد: از این تعداد ۱۵۷ فقره تسهیلات توسط بانک‌های عامل و ۴۲ فقره تسهیلات توسط صندوق امداد ولایت پرداخت شده است.

وی ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، پرداخت تسهیلات اشتغال و خودکفایی و نظارت بر طرح‌های اجرا شده را از جمله فعالیت‌های مهم کمیته امداد در خوداتکایی خانواده‌های نیازمند ذکر کرد و گفت: بیشترین اشتغال مددجویان استان در بخش دامداری، قالیبافی، کشاورزی و خدمات بوده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل با بیان اینکه در سال جاری بیش از ۲ هزار فقره پرونده متقاضیان اشتغال برای بهره‌مندی از تسهیلات مناسب به بانک‌های عامل استان معرفی شده‌اند، اظهارامیدواری کرد با پرداخت تسهیلات زمینه اشتغال آنها فراهم شود.

نژادجو با بیان اینکه سال گذشته قرار بود با پرداخت ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات زمینه اشتغال هفت هزار و ۳۰۰ نفر در نقاط مختلف استان فراهم شود، اضافه کرد: امسال نیز قرار است با پرداخت هفت هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال زمینه اشتغال بیش از هشت هزار نفر در نقاط مختلف استان فراهم شود.

وی بیکاری و نداشتن شغل را علت اصلی آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی برشمرد و ادامه داد: امیدواریم با وحدت رویه‌ بین مسئولان و مدیران بانکی پرداخت تسهیلات سرعت یافته و اشتغال مورد نظر تحقق یابد.

بانک‌ها در پرداخت تسهیلات اشتغال‌زای مددجویان همکاری کنند

وی در ادامه با بیان اینکه همکاری‌ و تعامل بانک‌های عامل موجب اشتغال مناسب و پایدار مددجویان می‌شود، گفت: همکاری مستمر بانک‌های عامل موجب رفع مشکلات نیازمندان خواهد شد تا آنها در مسیر توانمندسازی و خودکفایی قرار گرفته و از چرخه حمایتی کمیته امداد خارج شوند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل با اشاره به اینکه مددجویان جزو خوش‌ حساب‌ترین مشتریان بانک ها هستند، افزود: این نهاد پس از استعدادسنجی و مهارت آموزی، مددجویان را به بانک‌های عامل معرفی می‌کند که این امر علاوه بر موفقیت در اجرای طرح، موجب شده تا آنها به موقع اقساط خود را پرداخت کنند.

نژادجو اظهار کرد: مردم و خیرین می‌توانند با شماره‌گیری کد آنی‌ پرداخت #۴۵*۸۸۷۷* و یا از طریق شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۳۰۵۵۲ نزد بانک ملی به نام کمیته امداد استان اردبیل به آسانی کمک‌های خود را به دست خانواده های بی‌بضاعت استان برسانند.

وی با بیان اینکه ۶.۸ درصد جمعیت استان اردبیل زیر پوشش کمیته امداد هستند، اضافه کرد: برای آشنایی از نحوه کمک‌رسانی به محرومان جامعه سامانه پیامکی ارتباط مردمی ۳۰۰۰۳۳۳۳۴۵ این نهاد نیز در اختیار مردم و نیکوکاران قرار دارد.

به گزارش بسیج، استان اردبیل با بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار جمعیت و با ۱۲ شهرستان در شمال‌غربی ایران و همجوار با استان‌های آذربایجان‌شرقی، زنجان، گیلان و کشور جمهوری آذربایجان قرار دارد.

۴۳ هزار و ۵۰۰ خانوار با جمعیت بیش از ۹۰ هزار نفر در استان اردبیل زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار