هواشناسی اردبیل هشدار نارنجی صادر کرد

اداره کل هواشناسی استان اردبیل ضمن اعلام هشدار نارنجی شماره ۱۰ از احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی در بیشتر مناطق این استان خبر داد و به شهروندان توصیه کرد از تردد در حاشیه رودخانه‌ها خودداری کنند.
کد خبر: ۹۶۱۰۶۶۵
|
۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۴

هواشناسی اردبیل هشدار نارنجی صادر کرد

به گزارش روز دوشنبه بسیج، بر اساس اطلاعیه اداره کل هواشناسی استان اردبیل از صبح روز سه‌شنبه (۱۲ تیر) تا اواخر این روز سامانه بارشی در مناطقی از استان اردبیل فعال شده و مردم شاهد ناپایداری‌های محلی خواهند بود.

اداره کل هواشناسی استان اردبیل از احتمال وقوع تندبادهای لحظه‌ای، رگبار باران گاهی توام با رعدوبرق (به‌ویژه در ساعات بعدازظهر تا اوایل شب) و وقوع تگرگ بویژه در مناطق کوهپایه‌ای و دامنه کوه‌ها در مناطق مرکزی و جنوبی استان و بخش‌هایی از شهرستان‌های گرمی و انگوت خبر داده است.

آبگرفتگی معابر عمومی و جاری شدن روان آب در مناطق شهری، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی، برخورد صاعقه به‌ویژه در دامنه کوه‌ها و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی از جمله رخدادهای احتمالی فعالیت این سامانه اعلام شده است.

در این اطلاعیه به شهروندان توصیه شده است از اطراق و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، چرای احشام در دامنه کوه و تردد در حاشیه رودخانه‌ها خودداری کنند.

توجه به توصیه‌های کارشناسان جهاد کشاورزی جهت پیشگیری از خسارت و اجتناب از صعود به ارتفاعات از دیگر توصیه‌های اداره کل هواشناسی استان اردبیل است.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار