خبرهای داغ:
رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی خبر داد:

افتخار آفرینی مردم خراسان جنوبی با مشارکت ۶۴.۱۵ درصدی در انتخابات ریاست جمهوری

رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی گفت: مردم خراسان جنوبی با مشارکت ۶۴.۱۵ درصدی در مرحله اول انتخابات ریاست جمهوری، افتخار دیگری را برای خود ثبت کردند.
کد خبر: ۹۶۱۱۱۶۸
|
۱۴ تير ۱۴۰۳ - ۰۶:۳۷

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، سید محمد رضا طالبی رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی با بیان این مطلب در برنامه پرسمان رادیو خاوران گفت: مردم خراسان جنوبی با مشارکت ۶۴.۱۵ درصدی در مرحله اول انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری افتخار دیگری را برای خود در تاریخ کشور ثبت کردند.

طالبی افزود: اختلاف درصد مشارکت مردم خراسان جنوبی با استان دوم، قابل توجه است.

وی با ذکر این نکته که تأکید بر این بود که صندوق ها رأس ساعت ۶ صبح در شعب اخذ رأی باشند تصریح کرد: خراسان جنوبی در انجام بموقع فرآیندهای استعلام و اخذ رأی رأس ساعت ۸ امتیاز های خوبی کسب کرده است.

معاون سیاسی استاندار خراسان جنوبی متذکر شد: در بحث سلامت و امنیت انتخابات هیچ مشکلی نداشتیم و حتی یک مورد تخلف هم در انجام فرآیند انتخابات در استان گزارش نشده است.

طالبی با تأکید بر اینکه در مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری تعداد شعب اخذ رأی نسبت به مرحله اول کم نشده، اظهار داشت: از فرمانداران به عنوان رؤسای ستادهای انتخابات شهرستان ها خواسته شد تا درصورت نیاز، درخواست خود را مبنی بر افزایش تعداد شعب ارسال کنند تا از وزارت کشور پیگیری شود.

وی بیان کرد: در بعضی از موارد تعدادی از صندوق های ثابت بر حسب ضرورت به سیار تبدیل شده اند و اخذ رأی در شعب در همان مکان های قبلی انجام می شود.

وی تصریح کرد: همان طور که در مرحله اول انتخابات با تماس هم استانی ها با فرمانداری ها، صندوق های سیار برای اخذ رأی کسانی که توانایی حضور در شعب را ندارند، اعزام شدند، در این مرحله هم این کار انجام خواهد شد.

رئیس ستاد انتخابات استان تأکید کرد: بر اساس قانون انتخابات ریاست جمهوری تا زمانی که تغییر و اصلاحی توسط مجلس صورت نگیرد، اخذ رأی در انتخابات ریاست جمهوری با کارت ملی یا شناسنامه مکانیزه دارای کد ملی انجام می شود.

طالبی ادامه داد: چنانچه فردی با شناسنامه قدیمی فاقد کد ملی به شعبه اخذ رأی مراجعه کند، نماینده فرماندار می تواند طی تماس تلفنی با ثبت احوال، کد ملی فرد را دریافت کند.

وی با بیان اینکه باوجود محدودیت زمانی باز هم آموزش نمایندگان فرمانداران و کاربران دستگاه های احراز هویت در همه شهرستان ها انجام شده، اظهار داشت: صحت مرحله اول انتخابات ریاست جمهوری توسط شورای نگهبان در کشور و به تبع آن در خراسان جنوبی تأیید شد.

معاون استاندار با اشاره به این نکته که موضوعات امنیتی در برگزاری انتخابات از اهمیت زیادی برخوردار است، گفت: وضعیت موجود توسط ستاد امنیت انتخابات رصد شده و تصمیمات لازم در هر مورد اتخاذ می شود. 

طالبی با بیان اینکه همه اقلام مورد نیاز از تهران تهیه شده و در اختیار شهرستان ها قرار گرفته است، خاطر نشان کرد: در مرحله اول انتخابات ریاست جمهوری در هیچ شعبه ای کمبود تعرفه نداشتیم.

وی افزود: با توجه به شدت گرما به خصوص در طبس در مرحله اول هیچ مشکلی برای پایداری برق نداشتیم و پیش بینی های لازم برای زمان قطع احتمالی برق انجام شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها