محدودیتی در رأی دادن مردم در دور دوم وجود ندارد

دبیر ستاد انتخابات استان اردبیل گفت: هیچ محدودیتی برای ایرانیان در رأی دادن وجود ندارد و در مرحله دوم انتخابات همه می‌توانند بار دیگر مشارکتی جدی و فعال داشته باشند.
کد خبر: ۹۶۱۱۱۹۲
|
۱۳ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۳۵

محدودیتی در رأی دادن مردم در دور دوم وجود ندارد

به گزارش خبرگزاری بسیج از اردبیل، بهروز زلالی عصر چهارشنبه در هماهنگی اعضای ستاد انتخابات در اردبیل اظهار داشت: برخلاف برخی ادعاها و مطالب غیرواقعی منتشر شده در فضای مجازی، در مرحله دوم انتخابات همه ایرانیان می توانند پای صندوق‌های رأی حاضر شده و رأی خود را به کاندیدای مورد نظر به صندوق‌ها بریزند.

وی تصریح کرد: اینکه ادعا شده افرادی که در مرحله اول رأی ندادند، امکان رأی دادن در مرحله دوم را ندارند، این ادعا صحت ندارد و آنهایی که در مرحله اول به هر دلیلی در پای صندوق‌های رأی حاضر نشدند، در مرحله دوم می‌توانند در هر نقطه‌ای از این کشور رأی خود را به صندوق‌ها بریزند.

دبیر ستاد انتخابات استان اردبیل گفت: هیچ محدودیت و ممنوعیتی برای حضور ایرانیان در مرحله دوم انتخابات وجود ندارد و از هشت صبح روز 15 تیرماه امکان رأی دادن در همه شعب وجود دارد.

زلالی افزود: حتی محدودیت مکانی نیز در رأی دادن وجود ندارد و آنهایی که در مرحله اول در یک شهر رأی دادند، می‌توانند در مرحله دوم در شهری دیگر و یا شعبه‌ای متفاوت رأِی خود را به صندوق بریزند.

وی از آمادگی کامل استان برای برگزاری انتخابات در 15 تیرماه خبر داد و خاطرنشان کرد: فردا ساعت هشت صبح تبلیغات 2 کاندیدای مرحله دوم به پایان می‌رسد و امروز آخرین روز تبلیغات است و تا هشت صبح فردا این فرآیند ادامه خواهد داشت.

دبیر ستاد انتخابات استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: برای روز رأی‌گیری یک‌هزار و 375 شعبه با مشارکت 31 هزار عوامل اجرایی، نظارتی، پشتیبانی و انتظامی پیش‌بینی شده تا زمینه برای مشارکت مردم فراهم آید تا فراتر از مرحله اول انتخابات بتوانیم مشارکت بالاتری را در استان ثبت کنیم.

در این جلسه مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل نیز بیان کرد: امکان رأی دادن با کارت ملی قدیمی وجود ندارد و هموطنان باید کد ملی خود را که از ثبت احوال دریافت می‌کنند، در کنار خود داشته باشند.

وحید خلوصی در ادامه سخنان خود یادآور شد: ادارات ثبت احوال در روزهای باقیمانده تلاش می‌‌کنند تا خدمات شبانه‌روزی را به هموطنان ارائه کنند که در صورت نیاز صدور شناسنامه مکانیزه و ارائه کارت ملی و یا شماره کارت ملی افراد نیز از طریق سامانه ثبت احوال امکان‌پذیر است.

وی تصریح کرد: افرادی که با کارت ملی قدیمی در شعب حضور پیدا می‌کنند باید شناسنامه جدید و یا قدیمی خود را به همراه داشته باشند تا احراز هویت به صورت دقیق انجام شود.

مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل گفت: تنها با 2 مدرک هویتی شناسنامه و کارت ملی هوشمند امکان رأی دادن برای همه افراد فراهم شده و امیدواریم فضا و بستر مناسب و راحتی را در روند انتخابات جمعه 15 تیرماه شاهد باشیم.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار