صیانت دستگاه قضا از رأی مردم به عنوان حق‌الناس

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: صیانت از آرای مردم مهمترین وظیفه و رسالت دستگاه قضا است و در این زمینه جانبدارانه عمل نمی‌کنیم.
کد خبر: ۹۶۱۱۶۶۳
|
۱۵ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۰

صیانت دستگاه قضا از رأی مردم به عنوان حق‌الناس

حجت‌الاسلام حسین کثیرلو در هنگام رأی دادن در مسجد بقیه‌الله اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار بسیج در اردبیل اظهار داشت: دستگاه قضا با عضویت در هیأت‌های اجرایی تلاش می‌کند تا بر سلامت و امنیت انتخابات در کنار سایر دستگاه‌ها به وظیفه خطیر و قانونی خود عمل کند.

وی تصریح کرد: گزارش‌های دریافتی از اول صبح امروز در استان اردبیل نشان می‌دهد که هیچ‌گونه خدشه و خللی در 2 اصل امنیت و سلامت انتخابات رخ نداده و فرآیند مطلوب، مناسب و در حد عالی را در مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سطح استان شاهد هستیم.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل به صف‌های طولانی تشکیل شده مردم استان برای حضور و مشارکت حداکثری در 15 تیرماه اشاره کرد و گفت: مردم با تبعیت از مقام معظم رهبری به عنوان تکلیف شرعی و دینی سعی می‌کنند تا در انتخابات حاضر شده و آرای پاک و سالم خود را به صندوق‌ها بریزند.

کثیرلو افزود: تمام تلاش دستگاه‌‌های اجرایی، نظارتی، پشتیبانی و انتظامی بر این است تا مطلوبیت برگزاری انتخابات و صیانت از رأی مردم را به عنوان حق‌الناس انجام داده و زمینه‌ساز یک مشارکت حداکثری در سطح استانی و ملی باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: نسبت به مرحله اول مشارکت مناسب توصیف می‌شود و در کنار آن سعی دستگاه قضا بر این است تا از آرای مردم صیانت شده و هیچ خدشه‌ای در فرآیند برگزاری و شمارش آرا انجام نشود.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل اضافه کرد: خوشحالی ما این است که مردم از هر صنوف به ویژه کشاورزانی که این روزها مشغول کار و تلاش در مزرعه خود هستند، اول در پای صندوق‌های رأی در اول صبح حاضر شده و بعد از انجام تکلیف شرعی و دینی خود به سر کار رفته و در امور روزمره مشغول شدند.

کثیرلو بیان کرد: مردم استان باید در ساعات اولیه برگزاری انتخابات در صحنه حاضر شوند و به هیچ وجه رأی انداختن خود را به ساعات پایانی موکول نکنند چرا که در ساعات پایانی تراکم بیشتری را در شعبات اخذ رأی شاهد و ناظر هستیم.

وی در ادامه سخنان خود یادآور شد: شوق و ذوق مردم برای رأی دادن با انگیزه بالا در حقیقت اعتماد به نظام، تداوم راه شهدا و تبعیت از ولایت فقیه است و در حقیقت نقطه تأیید نظام به شمار می‌رود.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل تصریح کرد: همه وظیفه داریم تا این نقطه قوت نظام را قدر دانسته و مردم را در همه حوزه‌ها در امور و مسائل مختلف مشارکت دهیم.

کثیرلو گفت: مردم استان قطعا با این انتخاب خود برگ زرین دیگری بر تاریخ این استان و کشور رقم خواهند زد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها