مدیر جهادکشاورزی شهرستان تبریز مطرح کرد

تخریب ۸۶۰ مورد تغییر کاربری غیر مجاز اراضی طی سال گذشته در شهرستان تبریز

تبریز- مدیر جهادکشاورزی شهرستان تبریز گفت: طی سال گذشته ۸۶۰ مورد تغییر کاربری اراضی تخریب، قلع وقمع و اعاده به وضع سابق شد.
کد خبر: ۹۶۱۲۱۵۰
|
۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۸

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، ابراهیم فرقانی در اولین جلسه شهرستانی سرپرست مدیر امور اراضی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی در مدیریت جهادکشاورزی شهرستان تبریز طی سخنانی  از شناسایی و صدور اخطار برای ۳۲۱ مورد تغییر کاربری غیر مجاز در شهرستان تبریز خبر داد.

وی افزود : ۲۸۲ مورد تغییر کاربری غیرمجاز در سه ماهه اول سالجاری شناسایی و برای متخلفان اخطاریه صادر شده است.

وی اضافه کرد: از این میزان ۳۷ مورد نیز  در قالب تبصره ۲ ماده ۱۰ طی سه ماهه سال جاری تخریب، قلع وقمع و اعاده به وضع سابق شده است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان تبریز در ادامه سخنان خود تاکید کرد: اراضی کشاورزی بستر تولید غذای شهروندان است و از این جهت حفظ اراضی کشاورزی و تامین امنیت غذایی مردم در طول سال با جدیت ادامه دارد و گامی برای حفظ قدرت تولید و نیز مبارزه با سودجویان و زمین خواران است.

وی با بیان اینکه به ‌منظور حمایت از بخش کشاورزی و تولیدات داخلی، از ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرستان تبریز جلوگیری می‌شود، تاکید کرد: اراضی کشاورزی به عنوان ثروت و امانت جامعه برای نسل‌های آتی است و کسانی که از این ثروت و هدیه الهی استفاده می‌کنند، همواره موظف‌اند از آن به ‌طور صحیح بهره‌برداری و در حفظ و حراست از آن  تلاش کنند.

فرقانی با اشاره به این که تجاوز به اراضی ملی و کشاورزی تجاوز به حقوق همه مردم به ویژه نسل آینده این کشور است، تصریح کرد: هرگونه تصرف و ساخت و سازهای غیرمجاز در زمین های کشاورزی موجب اخلال در خودکفایی کشور در بخش کشاورزی و رواج بیکاری در جامعه خواهد شد.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان تبریز در خاتمه سخنان خود خاطرنشان کرد: خودروهای گشت مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان تبریز با بررسی مستمر و حضور فعال در عرصه‌های کشاورزی و نیز گزارش‌های دریافتی از سامانه ۱۳۱، مزارع و باغ‌ها را رصد می‌کنند و با هرگونه اقدام غیرمجاز برابر قانون برخورد خواهند کرد. 

ارسال نظرات