بیش از هشت هزار نفر در شهرک صنعتی اردبیل اشتغال دارند

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: تولید و اشتغال با فعالیت بیش از هشت هزار نفر در شهرک صنعتی این استان رونق یافته است.
کد خبر: ۹۶۱۲۳۴۳
|
۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۸

بیش از هشت هزار نفر در شهرک صنعتی اردبیل اشتغال دارند

هاشم علایی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار بسیج اظهار کرد: بیش از ۷۰۰ قرارداد حق بهره‌برداری زمین با سرمایه‌گذاران در این شهرک منعقد شده که با بهره‌برداری از ۳۰۰ واحد تولیدی، شاهد اشتغال بیش از هشت هزار نفر در این شهرک صنعتی هستیم.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی استان فعال است، افزود: ۲۰ شهرک و ناحیه صنعتی با مساحت یک هزار و ۴۰۰ هکتار در استان اردبیل فعال است که از این تعداد زیرساخت‌های ۱۸ شهرک و نواحی صنعتی تامین شده و زیرساخت ۲ ناحیه صنعتی موران و اصلاندوز هم در آینده تامین می‌شود.

علایی افزود: در تمامی شهرستان‌های استان به غیر از شهرستان سرعین، شهرک و ناحیه صنعتی راه‌اندازی شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل از توسعه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در ناحیه صنعتی رضی با هدف رونق تولید و اشتغال خبر داد و گفت: توسعه ناحیه صنعتی رضی در اولویت‌ برنامه‌های کاری این شرکت قرار دارد و امیدواریم با کمک مسئولان استانی و شهرستانی حمایت از سرمایه‌گذاران و واحدهای تولیدی محقق شود.

وی با بیان اینکه چهار شهرک صنعتی در مشگین‌شهر فعال است، اظهار کرد: وجود سه شهرک و ناحیه صنعتی دولتی و یک شهرک غیردولتی در شهرستان مشگین‌شهر شرایط مناسبی را برای حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در این شهرستان فراهم کرده و باید تلاش کنیم از تمامی ظرفیت‌های ممکن برای حمایت از واحدهای تولیدی استفاده کنیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل با اشاره به راه‌اندازی ناحیه صنعتی هل‌آباد در منطقه هیر شهرستان اردبیل افزود: ایجاد ناحیه صنعتی هل‌آباد در شورای برنامه‌ریزی استان مصوب و مراحل مطالعات امکان‌سنجی و مکان‌یابی آن به اتمام رسیده و در مرحله تصویب در هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران قرار دارد.

وی مساحت ناحیه صنعتی هل‌آباد را در حدود ۵۰ هکتار برشمرد و افزود: تملک این ناحیه صنعتی از اراضی ملی در دست اقدام می‌باشد که در صورت تسریع دستگاه‌های دخیل در پاسخ به استعلامات نهایی، شاهد تملک و ایجاد آن در آینده‌ای نزدیک خواهیم بود.

استان اردبیل دارای ۲۰ شهرک و نواحی صنعتی است.

ارسال نظرات
پر بیننده ها