خبرهای داغ:
همزمان با روز ادبیات کودک و نوجوان رقم خورد؛

برگزاری نشست استانی نقد و بررسی کتاب «ماهی جان» 

برگزاری نشست استانی نقد و بررسی کتاب «ماهی جان» 
به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قزوین به مناسبت روز ملی ادبیات کودک و نوجوان نشست استانی نقد و بررسی کتاب «ماهی جان» با حضور اعضای مراکز فرهنگی و هنری کانون استان برگزار شد.
کد خبر: ۹۶۱۲۳۶۸
|
۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۲

قزوین_ به گزارش بسیج، به مناسبت روز ملی ادبیات کودک و نوجوان نشست استانی نقد و بررسی کتاب «ماهی جان» با حضور اعضای مراکز فرهنگی و هنری کانون برگزار شد.

سیدعلی اکبر موسوی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین در این برنامه همراه با گرامی‌داشت روز ادبیات کودک و نوجوان و یاد و خاطره مهدی آذر یزدی، از وی به عنوان پرچمدار و نقطه اتکای ادبیات کودک و نوجوان در ایران نام برد.

مدیرکل کانون با قدردانی از نویسنده و تصویرگر کتاب «ماهی جان» سروده‌های نیمایی این کتاب را شوق برانگیز و صمیمانه خواند که خواننده را به بارها خواندن این آثار ترغیب می‌کند. 

وی تصویرگری این کتاب را هم هوشمندانه و اثرگذار دانست که به روشن شدن مفاهیم و مقصود سروده‌‌ها کمک می‌کند.

در ادامه اعضا و مربیان حاضر در این برنامه نظرات و پرسش‌های خود را درباره آثار و تصویرگری این کتاب مطرح کردند و سراینده و تصویرگر این اثر به آن پاسخ گفتند.  

قدردانی از شاعر و تصویرگر این کتاب، مربیان همکار در برگزاری این نشست و اعضای ارشد برگزیده سومین مهرواره آفرینش بخش پایانی این برنامه بود. 

«ماهی جان» برای مخاطب نوجوان سروده شده و فیروزه ولدآبادی تصویرگری آن را بر عهده داشته است.

این کتاب شامل ۲۸ سروده در قالب نیمایی است که در قطع رقعی به همت واحد کودک و نوجوان انتشارات سایه گشتر قزوین به چاپ رسیده است.

مهدی مردانی کارشناس مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین است و آثار زیادی از جمله «پروازهای پرپر»، «کفشدوزک»، «دلتنگی های یک آپارتمان»، «پشت سر پاییز» «سینه ام پر از دویدن گوزنهاست» به قلم او برای مخاطب کودک و نوجوان منتشر شده است.

 

انتهای پیام/۱۰۱۰

ارسال نظرات
پر بیننده ها