مثبت سوژه/ عرصه محوری؛

عروسک های «آراز و آیناز» نتیجه تلاش گروه جهادی «ره پویان یاس»

تبریز- گروه جهادی «ره پویان یاس» که متشکل از بانوان هستند برای فعالیت های فرهنگی و قرآنی از تبریز تا شهر خسروشاه به قولی هجرت کرده اند تا تجربه ای متفاوت را با تولید عروسک های «آراز و آیناز» رقم بزنند.
کد خبر: ۹۶۱۲۴۷۳
|
۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۰:۴۷
خبرگزاری بسیج، رقیه غلامی؛ گوشه ای بانوان سرگرم دوخت عروسک هایی بودند که با دستان هنرمند آن ها نقش و شکل می گرفت تا جان بگیرد برای نشاندن لبخند روی لبان کودکان مناطق محروم، یکی سوزن می زد و دیگری لباس عروسک را تکمیل می کرد.
این عروسک ها با ایده و طراحی بانوان جهادی تبریز شکل گرفته بودند تا به عنوان نمادی از عروسک های بومی حامل پیام هایی برای کودکان ایران اسلامی باشند چنانچه از کالبد عروسک خارج شده و بر روی نوشت افزار و کیف مدارس کودکان نیز نقش گرفته و لبخندشان خستگی از جان می ربود.
 
آری بنا به گفته مسئولان این گروه جهادی آراز و آیناز تنها عروسک نبودند بلکه نمادی برای نشان دادن حرکت گروه جهادی ره پویان یاس شده بودند تا بانوانی که گام در سیره بزرگ بانوی اسلام حضرت فاطمه(س) گذاشته بودند با این کار فرهنگی بار دیگر نقش آفرینی خود را در جامعه و در این سنگر به نمایش بگذارند.
فعالیت فرهنگی و قرآنی این بانوان امروز سنگر مهمی در برابر جنگ نرم دشمنانی است که مدام ارزش های ما را هدف می گیرند و این کار جهادی را به عینه در فعالیت های متفاوت و به روز آن ها می توان دید که تلاش دارند با ذائقه نونهالان و نوجوانان مسیر حرکت خود را ترسیم کنند.
ارسال نظرات