خبرهای داغ:
مسوول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه امام صادق(ع) شهرستان آبیک؛

   مولفه قدرت حماسه حسینی یکی از زوایای مکتب عاشوراست

 

 مولفه قدرت حماسه حسینی یکی از زوایای مکتب عاشوراست
حجت الاسلام حشمتی گفت: مکتب عاشورا هزاران نکته و نگرش دارد و لازم است به زاویه قدرت و قوت حماسه حسینی بیشتر پرداخته شود.  
کد خبر: ۹۶۱۲۶۰۶
|
۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۳

قزوین_به گزارش بسیج، حجت‌الاسلام ابوالفضل حشمتی مهمترین وجه حماسی نهضت امام حسین(ع) را نگاه قدرت و قوت دانست و اظهار کرد: هر چه در کربلا گذشت چیزی جز تجلی قدرت و قوت روحی امام حسین علیه‌السلام و یارانش نبود که با آنان همراه بود و کسانی که امام را همراهی نکردند در لحظات آخر هم کمک نکردند و کسانی هم که با امام همراه بودند تا آخرین لحظات واقعه کربلا ، امام را همراهی کردند و جنگیدند.

وی نقطه اشتراک حسینی شدن و مهدوی شدن را قوی شدن ذکر کرد و افزود: هر چند دم از امام حسین علیه‌السلام بزنیم اما قوی نشویم و خود را برای شاخصه های مد نظر امام زمان (عج) آماده نکنیم، به درد این امام نمی‌خوریم.

مسوول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه امام صادق(ع) شهرستان آبی، ادامه داد: رهبر معظم انقلاب بارها در سخنرانی های اخیر خود به قوی شدن در ابعاد مختلف اشاره کرده‌اند که قوی شدن در عرصه‌های نظامی، علمی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و تبلیغ مدنظر ایشان است.

حشمتی کلید حل مشکلات امروز جامعه را قوی شدن و با قدرت بودن عنوان کرد و گفت: باید برای قوی شدن تلاش کنیم و گام برداریم تا حسینی بمانیم و زمینه‌ساز ظهور شویم که می‌توانیم به یاران امام حسین علیه السلام که باقدرت و قوت بودند، تاسی کنیم تا بتوانیم برای حل مشکلات گام موثری برداریم.

وی اضافه کرد: در خصوص حماسه عاشورا بیشتر از زاویه مظلومیت نگریسته شده در حالی که مکتب عاشورا هزاران نکته و نگرش دارد و لازم است به زاویه قدرت و قوت حماسه حسینی بیشتر پرداخته شود.

این مسوول خاطرنشان کرد: زاویه دید به قدرت و قوت حماسه حسینی اقسام و عوامل زیادی دارد که می‌توان به توسل، تقوا، آرامش، عشق، امید، توکل، تکیه گاه داشتن، ولایت و مستقل بودن و غیره اشاره کرد.

مسوول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه امام صادق(ع) شهرستان آبیک تصریح کرد: حسینی و مهدوی شدن ما ضرورت دارد چرا که همان طور که امام علی علیه السلام در شب هجرت در بستر پیامبر اکرم (ص) خوابیدند حضرت مسلم هم با آن همه احتمالات و خطراتی که برای ایشان وجود داشت به سمت کوفه حرکت کرد که بیانگر قوی بودن و ولایت مداری بودن ایشان بود‌.

حشمتی در پایان گفت: در کربلا چهره واقعی یاران امام حسین علیه السلام برملا شد این در حالی بود که دائما افرادی برای امام نامه می‌نوشتند که به کوفه بروند که برخی همراه امام شدند و برخی هم امام را همراهی نکردند.

 

انتهای پیام

ارسال نظرات
پر بیننده ها