مسئول گروه جهادی "انسیه الحوراء" ،سازمان بسیج مداحان وهیآت مذهبی استان سیستان وبلوچستان:

اولین اقدام گروه جهادی "انسیه الحوراء " راه اندازی کارگاه دوخت ماسک بود

کیخائی گفت: به دلیل اینکه شیوع ویروس منحوس کوئید ۱۹، معیشت و اقتصاد مردم را تنگ کرده بود، خانواده های آسیب دیده از کرونا توسط گروههای جهادی شناسایی و بسته های معیشتی که معمولا با همکاری خواهران مداح ،خیرین و سازمان بسیج مداحان وهیآت مذهبی استان سیستان و بلوچستان تهیه می شد ، درب منازل نیازمندان وافراد مبتلا به صورت رایگان در اختیار آنها قرار گرفت.
کد خبر: ۹۶۱۲۶۹۶
|
۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۲۳:۱۲

مریم کیخائی ،مسئول گروه جهادی "انسیه الحوراء" ،سازمان بسیج مداحان وهیآت مذهبی استان سیستان وبلوچستان در گفتگو با خبرنگار بسیج در زاهدان گفت: گروه جهادی "انسیه الحوراء " یک گروه فعال است ؛که پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری(حفظه الله )در پی تشکیل گروههای جهادی و کمک به همنوعان در سال ۱۳۹۸ و با هدف خدمت‌رسانی به محرومان، نیازمندان و آسیب‌دیدگان از بیماری منحوس کرونا و ... تشکیل شد.

وی در ادامه افزود: این گروه جهادی در ابتدا‌ مزین به نام شهید والامقام  محسن خزائی بود و تقریبا از سال ۱۴۰۲ به نام گروه جهادی "انسیه الحوراء"که یکی از نام های حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها می باشد تغییر نام داد.

کیخائی با اشاره به پذیرفتن مسئولیت واحد خواهران سازمان بسیج مداحان وهیآت مذهبی سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان در سال ۹۶ تصریح کرد: یکی از نقاط قوت این گروه جهادی وجود خواهران مداح بسیجی است که در تمام موقعیتها و بحران ها و برنامه های مذهبی و ملی و مناسبتی در هر شرایطی بااخلاص و تنها برای جلب رضای معبود  لبیک گویان پای کار هستند.

وی اذعان داشت: درپیک اول کرونا زمانی که ترس و واهمه از این ویروس همه گیر شده بود ، این خواهران خطر را به جان خریدند وبه منظور مقابله با بحران کرونا وارد عمل شدند.

کیخائی تصریح کرد: اولین اقدام گروه جهادی "انسیه الحوراء " راه اندازی کارگاه دوخت ماسک بود که مورد بازدید شهید سردار لطیفی و ارجونی مسئول اسبق سازمان بسیج مداحان کشور و هیآت مذهبی و جامعی مسئول سابق سازمان بسیج مداحان وهیآت مذهبی استان سیستان و بلوچستان قرار گرفت.

مسئول گروه جهادی" انسیه الحوراء " اذعان داشت: علیرغم مبتلا شدن تعدادی از اعضاء گروه به بیماری کرونا، از جایی که دغدغه کنترل و پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا را داشتند دوباره پس از طی دوره نقاهت مجدد اقدام به فعالیت می کردند ودر کارگاههای تهیه و توزیع ماسک های خانگی حضور چشمگیری داشتند. و در همین راستا به دلیل اینکه شیوع ویروس منحوس کوئید ۱۹، معیشت و اقتصاد مردم را تنگ کرده بود ،خانواده های آسیب دیده از کرونا توسط گروههای جهادی شناسایی و بسته های معیشتی که معمولا با همکاری خواهران مداح ،خیرین و سازمان بسیج مداحان وهیآت مذهبی استان سیستان و بلوچستان تهیه می شد ، درب منازل نیازمندان وافراد مبتلا به صورت رایگان در اختیار آنها قرار گرفت.

کیخائی در ادامه خاطرنشان کرد: گروه جهادی "انسیه الحوراء" به این اقدامات بسنده نکرد و با گسترش فعالیتهای جهادی و باتوجه به توانایی و ظرفیتی که در بانوان مداح وجود داشت، افراد متخصص در تزریق واکسن یا نگهداری بیماران و در غالب طرح شهید سلیمانی به صورت چهره به چهره با حضور در منازل بیماران ، افرادی که نیازمند به واکسن بودند، دز های درمانی خودشان را توسط خواهران مداح دریافت کردند.

وی افزود: با گذشت دوسال از بحران کرونا اولین گروه جهادی سازمان بسیج مداحان وهیآت مذهبی استان سیستان و بلوچستان، برآن شدند ،جهت خدمات دهی، مطلوب تر ، به آحاد مردم خدمات بیشتری در غالب تشکیل گروههایی بیشتر منشعب شده ازهمین گروه را ارائه دهد .
که خوشبختانه با همت خواهران بسیجی مداح،گروه جهادی منتظران مهدی (عجل )،گروه جهادی پیروان عترت ،گروه جهادی حضرت فاطمه زهرا (س )،گروه جهادی دلسوختگان حضرت بی بی رقیه (س)سیستان ،تشکیل شد ودر سراسر استان توانستند با همت و پشتکار خدمات ارزنده ای ،در حوزه‌های مختلفی همچون شیوع بیماری کرونا، تعمیرخانه‌های محرومان، تهیه واهداء جهزیه به نوعروسان ،اردوهای جهادی ،مناسبت‌های فرهنگی، مراسم مختلف اعیاد و عزاداری های ملی و مذهبی و کمک مؤمنانه،تهیه وپخت نذورات، مشغول خدمت‌رسانی به مستضعفان و آسیب‌دیدگان را انجام دهند .

گفتنی است؛در حال حاضر عمده فعالیت گروه جهادی "انسیه الحوراء"کمک به خانواده های کم بضاعت ،برپایی مراسمات ملی ومذهبی ،تهیه بسته های کمک معیشتی و اهداء کمک هزینه های نقدی در اعیاد به فرزندان یتیم و بانوان خودسرپرست و یا بد سرپرست است.

ارسال نظرات
پر بیننده ها