در فارسان برگزار شد؛

دومین دوره امربه معروف ونهی ازمنکر

دومین دوره امربه معروف ونهی ازمنکر
دوره آموزشی شیوه های امر به معروف و نهی از منکر بامحوریت معروفات و منکرات اداری باحضور کارکنان شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان سیدالشهدا علیه السلام فارسان برگزار شد.
کد خبر: ۹۶۱۲۷۰۹
|
۲۱ تير ۱۴۰۳ - ۰۰:۰۷

به گزارش خبرگزاری بسیج از استان چهارمحال و بختیاری؛ در این همایش که در در سالن همایش غدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان برگزار شد، حجت‌الاسلام محمد حسین عسگری،با تسلیت این ایام بیان کرد:امر به معروف و نهی از منکر یعنی مردم را به کار نیک واداشتن و از کار زشت بازداشتن.

وی افزود:امر به معروف و نهی از منکر از واجبات و فرایض بسیار مهم و بزرگ اسلامی به شمار می‌رود، افرادی که این فریضه‌ی بزرگ الهی را ترک می‌کنند یا در برابر آن بی‌تفاوتند گناهکار خواهند بود و کیفری سخت و سنگین در انتظار آنها است. امر به معروف و نهی از منکر نه تنها به اتفاق فقه های اسلام واجب است، بلکه اصل وجوب آن جزو ضروریات دین مبین اسلام به شمار می‌آید.

کارکناس مسایل مذهبی، ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر با رعایت شرایط آن یک تکلیف شرعی عمومی برای حفظ احکام اسلام و سلامت جامعه است و صرف توهم این که موجب بدبینی فاعل منکر یا بعضی از مردم نسبت به اسلام می‌گردد باعث نمی‌شودکه این وظیفه‌ی بسیار مهم ترک شود.

حجت‌الاسلام عسگری، در پایان افزود: منکرات از این جهت که منکر هستند فرقی بین آنها نیست، ولی در عین حال ممکن است که بعضی از آنها در مقایسه با منکرات دیگر دارای حرمت شدیدتری باشند. به هر حال نهی از منکر برای کسی که شرایط آن را احراز کرده یک وظیفه‌ی شرعی است و ترک آن جایز نیست، و در این حکم بین منکرات و محیطهای دانشگاهی و غیر دانشگاهی تفاوتی وجود ندارد. بر هر مکلفی واجب است شرایط و مراتب امر به معروف و نهی از منکر و موارد وجوب و عدم وجوب آن را یاد بگیرد تا مبادا در امر و نهی خود دچار عمل خلاف و منکر شود.

ارسال نظرات