مثبت سوژه

از سه شنبه های مهدوی تا برگزاری کلاسهای تقویت درسی در مسجد

فرمانده پایگاه زهرای مرضیه افزود: در طرح ملی تابستانه نوجوانه ها، طرح غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان، سعی شده است که به تعلیم و تربیت همزمان پرداخته شود.
کد خبر: ۹۶۱۲۷۴۶
|
۲۱ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۳


به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمان،  پایگاه زهرای مرضیه حوزه مقاومت حضرت ام البنین (س) ناحيه حضرت امیرالمؤمنین (ع) با پذیرش ظرفیت ها و استعدادهای جوان ونوجوان و در ایجاد رابطه ی صمیمانه با قشر جوان و مرتبط نمودن آنها با پایگاه و برنامه های پایگاه گام های مفید و مؤثری برداشته است که باعث گرایش قشر جوان ونوجوان با هر پوششی به سمت بسیج و برنامه های بسیج شده است.

 نعیمه شجاعی فرمانده پایگاه زهرای مرضیه در گفتگو با خبرگزاری بسیج اذعان داشت :انسان تا در میدان تعلیم و تربیت گام ننهد، توانایی هایش از مرحله نهان به مرحله فعلیت و شکوفایی نمی رسد و از سیر حرکت تکاملی محروم می ماند. از این رو باید به صورت دقیق برای تعلیم و تربیت جامعه برنامه ریزی کرد؛ به گونه ای که جنبه ابزاری بودن تعلیم برای تزکیه و تربیت لحاظ گردد و همه استعدادهای جسمی ،روحی عاطفی و عقلی انسان ها به صورت همسان و مناسب پرورش داده شود. لذا اهتمام به تربیت در کنار توجه به تعلیم بسیار ضروری است.

فرمانده پایگاه زهرای مرضیه افزود: در طرح ملی تابستانه نوجوانه ها، طرح غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان، سعی شده است که به تعلیم و تربیت همزمان پرداخته شود. این طرح کلی برنامه های متنوع و شاد را برای مخاطبان ارائه و پیشنهاد داده است. 

شجاعی تصریح کرد: مسئول گروه های تربیتی برای اینکه بتوانند  هدایت و نظارت بر امورات اعضای گروه خود را به درستی انجام دهند، نیاز است که یک سری از مهارت ها را آشنا باشند تا با آگاهی از آن ها بتوانند در صورت بروز مسئله ای، به حل آن ها بپردازند.


وی گفت: مسئول گروه باید با ۷ موضوع اصلی و پایه در ارتباط با تربیت آشنا باشد که بتواند وظایف خود را به خوبی انجام دهد. در اين پایگاه ما موضوع های مهارتی زیر را دنبال میکنیم : 
۱. کلیات تعلیم و تربیت اسلامی
۲. آسیب شناسی تربیتی 
۳. مخاطب شناسی تربیتی 
۴. حل مسئله در گروه های تربیتی
۵. نقش، وظائف و ویژگی های مسئول گروه
۶.فنون و اصول مشاوره و راهنمایی
۷. اردوداری تربیتی 

شجاعی افزود: ما در پایگاه برنامه های متنوع فرهنگی هنری و آموزشی و سیاسی و... برگزار می‌کنیم که عمدتاً دختران جوان و نوجوان ما مجری و برنامه گردان هستند، در واقع دختران ما عامل اصلی اجرای خوب برنامه‌ های پایگاه علی الخصوص سه شنبه های مهدوی هستند‌؛ ما در برنامه سه شنبه های مهدوی توانسته ایم چند برنامه متنوع و مفید وکاربردی را با استقبال پرشور ساکنین محله ی قائم آباد برگزار کنیم، این برنامه ها شامل سخنرانی که متناسب با ایام هفته و مناسب های روز موضوع سخنرانی تغییر می‌کند، بعنوان مثال زمانی که عید غدیر را داریم سخنرانی پیرامون شخصیت ومقام مولا علی علیه السلام میباشد، زمانی که انتخابات را در پیش داشتیم عمده سخنرانی ها پیرامون روشنگری و بصیرت افزایی میباشد و بهمین صورت بقیه مراسمات اجرا می‌شوند.


وی گفت: همیشه همراه با سخنرانی در سه شنبه های مهدوی مداحی و مولودی خوانی هم در کنار اجرای سرود و میز امانت کتاب و برنامه های جانبی دیگر اجرا میگردد.
همچنین این پایگاه دارای حلقات صالحین در رده های سنی نونهال ونوجوان و جوان میباشدکه هر رده برنامه خاصی دارند.


شجاعی تصریح کرد:  نوجوانان حلقه صالحین شهید باکری در ایام محرم گردهم جمع می‌شوند و با مربی حلقه خانم ضیافروغی به هم اندیشی همفکری برای اجرای برنامه می‌پردازند ، و در ایام محرم هیئت ریحانه الحسین علیه السلام گردهم جمع شده و به عزاداری و سوگواری بر اباعبدالله الحسین (علیه السلام)میپردازند؛ قابل به ذکر است که این پایگاه دارای یک گروه سرود استانی باعنوان ترنم طهورا میباشد که در مناسبات مختلف و در مکان های گوناگون شهر، حتی صدا و سیمای استان اجرا می‌کنند. 


وی خاطر نشان کرد: از برنامه‌های دیگر پایگاه،  کارگاه های آموزشی تحکیم بنیان خانواده و جمعیت و فرزند آوری و کلاس های هنری از جمله پته دوزی و خیاطی و کلاس های علمی مانند آموزش‌ زبان انگلیسی و عربی و ریاضی و همچنین آموزش و حفظ قرآن کریم میباشد.


لازم به ذکر است؛ پایگاه زهرای مرضیه در سال گذشته جزء پایگاه های اسوه شناخته شد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها