مثبت سوژه/ عرصه محوری؛

تلاش یک طلبه در تولید عسل و آموزش آن به حوزویان

تبریز- طلبه جهادگر می گوید: برای ترویج زنبورداری در حوزه کلاس های زنبوراری برگزار می کنم و تاکنون دهها نفر از طلاب حوزه در شهرستان های مختلف پس از آموزش، کار خود را در این زمینه آغاز کرده اند که برای آن ها همچنان آموزش ها تا کسب مهارت و تجربه کافی، ادامه دارد.
کد خبر: ۹۶۱۲۷۹۵
|
۲۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۷

خبرگزاری بسیج، رقیه غلامی؛ حجت الاسلام مسلم شهریور از جمله طلابی است که معتقد است؛ تحقق شعار سال موکدا برای مسئولان نبوده و صرف امور کلان و کارخانه های تولیدی بزرگ نیست، هر فردی می تواند در زمینه کاری که در راستای آن تلاش می کند این شعار را در حیطه کاری خود محقق سازد.

وی جزو افرادی است که از سال ها پیش در کنار فعالیت حوزوی خود به کار زنبورداری و شغل آبا و اجدادی خود در روستای کرگان از توابع بستان آباد می پردازد تا با تولید عسل طبیعی ضمن کمک به رونق تولید، مروج این حرفه به دیگر علاقه مندان هم باشد.

حجت الاسلام شهریور بیان می کند: جهش تولید به معنای افزایش تولید یک واحد تولیدی نیست بلکه با ترویج همه صنوفی که منجر به تولید می شوند می توان موجب افزایش تولید و شاهد جهش در آن شد.

وی با اشاره به اهمیت بار علمی و توجه افراد به آن در مهارت آموزی، اظهار می دارد: به عنوان نمونه در کار من صرف پرورش زنبور عسل به روش سنتی کافی نیست و باید از روش های علمی روز در این مهارت هم استفاده کرد تا ضمن تولید عسل موجب افزایش بهره وری و تکثیر تعداد کندوها برای تولید بیشتر شد.

حجت الاسلام شهریور ادامه می دهد: توجه به بار علمی نه تنها موجب افزایش تولید بلکه موجب کیفیت محصولات هم می شود که این ویژگی قطعا در بازاریابی و افزایش یازده کار موثر است.

این روحانی جهادگر اضافه می کند: بسته بندی مناسب از دیگر ویژگی هایی است که هر تولید کننده می تواند با آن در کنار توجه به کیفیت محصول خود در رسیدن به بخشی از بازار هدف به سود خود استفاده کند.

تلاش یک طلبه در تولید عسل و آموزش آن به حوزویان

حجت الاسلام شهریور با بیان اینکه لباس روحانیت هرگز مانعی برای مهارت آموزی و ایجاد کسب و کار و تولید نیست، تاکید می کند: بنده از همان آغاز تحصیل در حوزه به کار خود در عرصه های مختلف فعالیت داشتم که زنبورداری از آن جمله است و هرگز تحصیل حوزوی را مانع کار خود نمی دانم بلکه افتخار می کنم با این لباس فعالیت دارم.

این روحانی زنبوردار که بیش از 400 کندوی زنبور عسل دارد و سالانه بیش از یک تن عسل از کندوهای خود برداشت می کند، یادأور شد: همه باید واقف باشند برای رسیدن به نتیجه تلاش لازم است و با حلوا، حلوا گفتن دهان شیرین نمی شود.

حجت الاسلام شهریور کسب روزی حلال را از مهم ترین مولفه های زندگی در جامعه اسلامی عنوان و بیان می کند: برای کسب روزی حلال، حرکت و تلاش باید کرد تا خداوند به آن رونق و برکت بدهد و قطعا این امر را در زندگی خود شاهد بودیم.

ارسال نظرات