حجت الاسلام نجاری:

یکی از الزامات پاسداری انس با آیات وحی است/مهم‌ترین ابزار و سلاح جهاد کبیر قرآن کریم است

همدان-مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصار الحسین(ع) همدان گفت: یکی از الزامات پاسداری در عصر حاضر، انس پاسداران عزیز با آیات وحی است.
کد خبر: ۹۶۱۲۸۴۷
|
۲۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۱

به گزارش خبرگزاری بسیج از همدان، حجت الاسلام الیاس نجاری در مراسم افتتاحیه مرحله نیمه نهایی مسابقات قرآنی برادران و خواهران شاغل در سپاه انصارالحسین(ع)، ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) اظهار کرد: یکی از الزامات پاسداری در عصر حاضر، انس پاسداران عزیز با آیات وحی است.

وی یکی از سلاح‌های دفاع پاسداران از انقلاب را قرآن کریم عنوان کرد و افزود: سپاه پاسداران به عنوان سازمانی است که وظیفه آن صرفاً در ابعاد نظامی خلاصه نمی‌شود، بلکه باید در ابعاد مختلف از انقلاب اسلامی نگهبانی و دفاع کند.

 مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصار الحسین(ع) خاطرنشان کرد: امروزه در عرصه‌ای هستیم که یکی از مهمترین اولویت‌های ما جهاد کبیر است و یقیناً مهم‌ترین ابزار و سلاح این جهاد، قرآن کریم است.

 وی با اشاره به بیانات معظم انقلاب(مد‌ّظلّه‌العالی) در جمع پاسداران گفت: پاسداران باید به صورت روزانه با آیات الهی انس داشته باشند و از ترجمه و تفسیر این آیات نیز غفلت نکنند تا بتوانند به فهم درستی از آیات قرآن کریم برسند.

نجاری ضمن اشاره به حدیثی از امیر مومنان علی (ع)خاطرنشان کرد: دل‌هایی که هم نور ایمان و هم آیات قرآن در آن تجلی پیدا کرده است، همانند مشک معطر هستند، یعنی هم به خود سود می‌رسانند و هم به دیگران.

وی در پایان امام حسین (ع) را بزرگترین قاری قرآن معرفی کرد و گفت: انس این امام همام با نماز، استغفار و قرآن کریم آنقدر زیاد بود که برای همین موضوع یک شب دیگر از دشمنان خود مهلت خواست تا بتواند بیشتر با خداوند راز و نیاز کند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار