سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره): در این ماه فرق داشته باشیم با سایر ماهها و دنبال این باشیم که ان شاء اللَّه «لیلة القدر» را دریابیم، برکات «لیلة القدر» را که قرآن در آن نازل شده است، همه سعادت عالَم در آن شب نازل شده است و از این جهت، از همه شبهاى عالَم بالاتر است.صحیفه امام، ج‏13، ص: 36      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۳۸۵۸۴
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸- ۰۸: ۱۶
دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان گیلان در دیدار فعالان تشکل‌های دانشجویی با رئیس قوه قضائیه:
دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان گیلان ضمن ارائه پرسش‌هایی از رئیس قوه قضائیه گفت: امروزه نظارت درستی بر قوه قضاییه وجود ندارد که بخواهد بر روی رفتارها و آراء صادره نظارت کند.
به گزارش خبرگزاری بسیج از رشت، محمد صادق جعفری در نشست دانشجویان با رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: امروزه نظارت درستی بر قوه قضاییه وجود ندارد که بخواهد بر روی رفتار‌ها و آراء صادره نظارت کند و نهایت نظارت بر قوه کمیسیون اصل ۹۰ است که آن هم رئیس و نائب رئیسش از قضات هستند.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان گیلان افزود: بر اساس ماده ۲۹ برنامه ششم توسعه هنوز سامانه شفاف سازی اموال و دارایی‌های کارکنان دولت و قوه قضاییه راه اندازی نشده و در واقع سوال ما این بود که چرا قوه قضاییه نسبت به این دیرکرد نظارت نداشته و از طرفی خود نیز نسبت به شفاف سازی اموال و دارایی کارکنان خود اقدام نکرده است و این موضوع واقعا عجیب است.

وی در این نشست با اشاره به مشکلات موجود در حوزه انتقال سند مالکیت، گفت: مصداق بنده برای این موضوع پرونده‌ای است که ۱۷ سال است با ۱۵ هزار شاکی در قوه قضاییه باز است و ۱۵ هزار پرونده در بحث مسکن، یعنی ۱۵ هزار خانواده که سرمایه‌ای بزرگ از دست داده‌اند و این ۱۷ سال چه تبعاتی برای جامعه داشته که نوعی فاجعه است.

جعفری همچنین با اشاره به شائبه‌های مالی طرح تحول سلامت عنوان داشت: از رئیس قوه قضاییه میخواهم تا در مورد اینکه چرا تاکنون این قوه به این طرح ورود پیدا نکرده توضیح دهند و چطور میشود یک وزیر در این امر مصداق بارز تعارض منافع باشد و بعد هم به راحتی استعفا دهد و برود.

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان گیلان ضمن ارائه پرسش‌هایی از رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: از شما میخواهیم تا برنامه قوه قضاییه برای برخورد با مسئولینی که با سوء استفاده از مسئولیت و جایگاهی که دارند سود‌های غیرقانونی به دست می‌آورند، را تشریح کنید تا این تعارض منافع به عدم تعارض منافع تبدیل شده و به نفع مردم باشد.

انتهای پیام/
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar