مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان گفت: بررسی عوامل بی‌حجابی و گسترش رفتار‌های هنجارشکنانه جامعه مستلزم کار عملی و جامعه‌شناسی است.
کد خبر: ۹۱۹۸۵۴۸
|
۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲
به گزارش خبرگزاری بسیج از کردستان، حجت‌الاسلام احمد حاتمیان ظهر امروز در دیدار با مسوول بسیج جامعه زنان کردستان اظهار کرد: متاسفانه هر روزه شاهد گسترش آسیب‌های اجتماعی همچون اعتیاد، بزهکاری و بدحجابی در جامعه هستیم، اما باید با بررسی عوامل وقوع این آسیب‌ها و گسترش رفتار‌های هنجارشکنانه کار‌های علمی و جامعه‌شناسانه را در پیش بگیریم.

وی افزود: باید بررسی کُرد بانوانی که دارای اعتقاد و ایمان راسخ هستند چه چیزی باعث می‌شود که گرفتار معضلات و آسیب‌هایی مانند بی‌حجابی شوند و این موارد نیازمند کار علمی است.


وی تعامل و هم‌افزایی دستگاه‌ها و نهاد‌های فرهنگی را ضروری دانست و بیان کرد: کار جزیره‌ای همواره منشا بروز آسیب و مشکلات است و نمی‌تواند به نتیجه‌ای برسد چرا که بدور از اخلاق، انصاف و منطق است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان عنوان کرد: گا‌ها برخی فعالیت‌ها مانع اثرگذاری کار‌های برخی نهاد‌های دیگر است و بی‌شک از پراکندگی فعالیت‌های فرهنگی و عدم تعامل نهاد‌ها به هیچ ثمر و نتیجه‌ی مطلوبی نخواهیم رسید.


حجت‌الاسلام حاتمیان اضافه کرد: باید با تدوین برنامه‌های منسجم و هدفمند بتوانیم کار‌های گسترده و همکاری‌های اثرگذاری را داشته باشیم تا به هدف برسیم.

وی محدودیت منابع مالی و اعتباری را یکی از مشکلات پیش‌روی فعالیت‌های فرهنگی دانست و گفت: سعی و تلاش براین است تا با همکاری ادارات فرهنگی بتوانیم برنامه‌های موثری را به انجام برسانیم.

وی با اشاره به وجود جمعیت بانوان فرهیخته در استان کردستان افزود: بی‌شک زمینه پذیرش و اشتیاق معارف دینی در بانوان بیشتر است و این جمعیت که به همت تبلیغات اسلامی تشکیل شده می‌تواند فرصت و ظرفیت موثری برای گرایش بانوان به سمت فعالیت‌های فرهنگی و دینی باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان گسترش شیوه ارتباط موثر در خانواده‌ها به ویژه بانوان را یکی از موارد مهم دانست و اضافه کرد: قطعا با توسعه شیوه‌های ارتباطی بین بانوان که نقش همسر، مادر و خواهر را در خانواده دارند می‌توان شاهد تحولات شگرفی در خانواده و جامعه باشیم.

مسوول بسیج جامعه زنان استان کردستان نیز در این دیدار اظهار کرد: اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان در راستای برگزاری اجلاسیه زنان استان همکاری زیادی با بسیج جامعه زنان داشت که جای تقدیر دارد.


بتول سرکانی خواستار افزایش همکاری، تعاملات و حمایت‌های تبلیغات اسلامی کردستان از جامعه بسیج زنان استان شد و بیان کرد: قطعا فعالیت در حوزه بانوان نیازمند حمایت دستگاه‌ها و نهاد‌های فرهنگی است تا به نتیجه برسد.
 
انتهای پیام/7727
ارسال نظرات
آخرین اخبار