فرمانده انتظامی شهرستان ملایر از شناسایی و دستگیری سارق حرفه‌ای خودرو، مغازه و منزل و کشف ۱۰۰ میلیون تومان اموال مسروقه خبر داد.
کد خبر: ۹۱۹۹۷۸۲
|
۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۰

دستگیری سارق حرفه‌ای و کشف ۱۰۰ میلیون تومان اموال مسروقه در ملایرسرهنگ محمدباقر سلگی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در ملایر اظهار داشت: به دنبال وقوع یک فقره سرقت سیم برق در یکی از روستا‌های همجوار شهر ملایر، مأموران کلانتری ۱۲ با اعزام گشت‌های هدفمند به مناطق از پیش تعیین شده به یک دستگاه موتورسیکلت با یک نفر راکب و یک نفر سرنشین مواجه شدند که سرنشین دارای پوشش چادر زنانه بود.

وی افزود: با توجه به تلاش راکب موتورسیکلت برای متواری شدن و لزوم بررسی دقیق‌تر آن توسط مأموران گشت مراتب ضمن هماهنگی با دستگاه قضایی این موضوع تحت اقدام مأموران این کلانتری قرار گرفت که در همین حین قسمتی از چادر سرنشین موتورسیکلت داخل پره‌های چرخ عقب موتور رفته و به ناچار این وسیله نقلیه متوقف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان ملایر ادامه داد: مأموران بلافاصله نسبت به بررسی دقیق از راکب و سرنشین موتورسیکلت متوقف شده اقدام کردند و مشخص شد، سرنشین موتورسیکلت مرد است و هر دو نفر دارای اعتیاد به مواد مخدر هروئین و تریاک هستند و یک کیسه حاوی سیم برق، قیچی ویژه بریدن سیم و چراغ قوه نیز به همراه آنها بود که در نهایت با تشکیل پرونده هر دو متهم تحویل مرجع قضایی شدند.

وی در ادامه از کشف سه وسیله نقلیه مسروقه در ۲۴ ساعت گذشته از سوی پلیس خبر داد و افزود: به منظور شناسایی و توقیف وسیله‌های نقلیه مسروقه با اجرای طرح پاکسازی و اعزام گشت‌های هدفمند این توفیقات حاصل شد.

سلگی اضافه کرد: در همین ارتباط مأموران کلانتری ۱۱ یک دستگاه موتورسیکلت مسروقه، مأموران یگان امداد نیز یک دستگاه موتورسیکلت مسروقه و مأموران پاسگاه زمان آباد یک دستگاه خودروی مسروقه را با هوشیاری لازم کشف کردند.

وی با اشاره به شناسایی و دستگیری سارق حرفه‌ای خودرو، مغازه و منزل و کشف ۱۰۰ میلیون تومان اموال مسروقه، اظهارکرد: به دنبال وقوع چندین فقره سرقت مغازه، منزل و خودرو در شهر ملایر این موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت و با یک هفته کار اطلاعاتی دقیق سرانجام فرد سارق در حین انتقال یک دستگاه خودروی سواری ربوده شده شناسایی و زمین گیر شد.

وی افزود: با بررسی‌های به عمل آمده از سوی مأموران پلیس آگاهی و کلانتری ۱۲، فرد دستگیر شده سابقه‌دار بوده و ارزش اموال مسروقه مکشوفه شامل دوربین مداربسته، چندین دستگاه تلویزیون و خودروی مسروقه، ۱۰۰ میلیون تومان برآورد شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان ملایر به دستگیری سارق ۵۰ میلیون تومانی طلاجات از یک منزل کمتر از ۲۴ ساعت، اشاره کرد و افزود: به دنبال وقوع یک فقره سرقت منزل و ربوده شدن مقدار ۵۰ میلیون تومان طلا از سوی فردی این موضوع به صورت ویژه در دستور پلیس آگاهی شهرستان ملایر قرار گرفت.

وی ادامه داد: در همین ارتباط با انجام کار اطلاعاتی دقیق و به کارگیری شگرد‌های پلیسی، در نهایت مخفیگاه فرد سارق شناسایی شد و با هماهنگی مقام قضایی در یک عملیات ضربتی سارق و فرد مالخر طلا‌های مسروقه نیز شناسایی و دستگیر و با تشکیل پرونده هر دو متهم تحویل مراجع قضائی شدند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظرات
آخرین اخبار