‌باشگاه خبرنگاران
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
کد خبر: ۹۲۲۶۸۶۳
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۳۹۹- ۳۷: ۰۹
فرمانده انتظامی استان تأکید کرد؛
فرمانده انتظامی استان مرکزی با اشاره به نامگذاری سال ۹۹ تحت عنوان «جهش تولید» گفت:نام‌گذاری سال‌ها از سوی فرماندهی معظم کل قوا با نگاهی دوراندیشانه و به عنوان راهبرد اجرایی و نقشه راه کشور تبیین می شود و به عنوان مهم ترین محوریت برنامه ریزی ها در نیروی انتظامی در دستور کار قرار می گیرد.

به‌گزارش خبرگزاری بسیج استان مرکزی از اراک؛ سردار "حسن مفخمی شهرستانی" در قرارگاه نوروزی و پدافند زیستی فرماندهی انتظامی استان مرکزی با تبریک فرا رسیدن سال نو که مزین به نام "جهش تولید" شده است، بیان داشت: نام‌گذاری سال‌ها از سوی فرماندهی معظم کل قوا با نگاهی دوراندیشانه و به عنوان راهبرد اجرایی و نقشه راه کشور تبیین می شود و به عنوان مهم ترین محوریت برنامه ریزی ها در نیروی انتظامی در دستور کار قرار می گیرد.

وی در ادامه با اشاره به چشم انداز اجرایی پلیس استان در سال جدید اظهارداشت: امنیت واقعی مبتنی بر نظم و قانون الهی همواره مورد تاکید بزرگان دینی و از جمله اهداف و آرمان های عالیه در دین مبین اسلام است که با توجه به ماموریت های حسای پلیس در تعامل با آحا جامعه بایستی در تدوین و طراحی برنامه ها توجه به سرمایه های بزرگ دینی به خوبی نمایان باشد.

این مقام ارشد انتظامی مردم مداری و رفق و مدارا با مردم را ضمانت بزرگی برای روان شدن حق در مجاری خویش و جلب اعتماد و مشارکت عمومی دانست و اضافه کرد:  نظم اجتماعی از باورها و مناسبات اجتماعی نشات گرفته و در همسویی و هماهنگی حق و تکلیف در جامعه ایجاد و در بستر حقوق شهروندی بازتولید می شود و باتوجه به سرمایه های دینی ما باید این فرهنگ و گنجینه متعالی در تمامی فرایند های اجرای ماموریت های پلیس استان توسعه و بسط داشته باشد.

وی با تاکید بر تولید و بازتولید نظم اجتماعی در پرتو آموزش و شناخت حقوق شهروندی اسلامی از سوی کارکنان انتظامی گفت: در دین اسلام، حقوق شهروندی در مدار توحید و معرفت و قرب به خداوند تفسیر می شود و ارتباط انسان با حق تعالی، دورنمای حقوق افراد را پی ریزی می کند و با این رویکرد هر قدر روابط و مناسبات اجتماعی بر اصول انسانی و عدالت استوار باشد، نظم اجتماعی در جامعه از سطح بالاتری برخوردار خواهد بود.

چفرمانده انتظامی استان بر تعمق و بینش در پیاده سازی، اجرا، هدایت، نظارت و کنترل خدمات رسانی به شهروندان و پیشبرد برنامه های سازمانی در ارتقاء امنیت اجتماعی در سال جدید تاکید کرد و با بیان نقش کلیدی نیروی ا نسانی در نیروی انتظامی به عنوان یکی از مهم ترین شاخصه های موفقیت سازمانی گفت: از عوامل مهم مدیریت راهبردی منابع، توجه به سرمایه های انسانی و ضرورت برنامه ریزی در حوزه دانش، مهارت و توانایی های کارکنان است که در سال جدید نیز این مهم در برنامه های آموزش محور پلیس استان با عزمی مضاعف پیگیری می شود.

فرمانده انتظامی استان مرکز به بحران شیوع ویروس کرونا نیز اشاره داشت و اضافه کرد: برای پیشبرد اقدامات تدافعی در پدافند زیستی بایستی تمامی ابزار و مهارت ها در چارچوب یک رویکرد جامعه درک شده و این مهم تمامی حوزه های مربوط را در بر گیرد .

وی تاکید کرد: در مواقع بحران لازم است تمامی گروه های مختلف تخصصی به شکل موثر، تشریک مساعی داشته باشند تا یک رویکرد یکپارچه و هماهنگ به وجود آید و تلاش جمعی، مهارت های تکمیلی، روش ها، دیدگاه ها و منابع مشترک به بالاترین میزان بهره دهی برسد که این مهم در استان با اجرای طرح های غربالگری و مرزبانی زیستی به خوبی تحقق یافته و باید در مسیر تعالی هر چه بهتر آن برنامه ریزی کرد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی به نوع ماموریت خطیری نیروی انتظامی در جامعه و تنوع وظایف و فعالیت های پلیس در موضوع پدافند غیرعامل در تداوم ماموریت های سازمانی اشاره داشت و گفت: کنترل و مراقبت، هشداردهی و بسترسازی، آموزش و کسب آمادگی، پیش سازی و رفع اشکالات موجود، پیش دستی قبل از وقوع، پیشگیری، اخذ تصمیمات معقول و منطقی، مقابله هدفمند و بهبود و عادی سازی شرایط از نکاتی است که بایستی در حوزه پدافند زیستی بیش از پیش توجه شود و در برنامه های سازمانی و فراسازمانی نیز در نیل به فرهنگ سازی آن همتی بیش از پیش انجام پذیرد.

این مقام مسئول با اشاره به رویکرد و برنامه های پلیس در تعامل با بخش بهداشت همگانی در مقابله با ویروس کرونا اضافه کرد: حفاظت از مردم و پیشگیری از شیوع بیماری، از مهم ترین اهداف در اجرای  مکانیزم های ارتباطی بین پلیس و متولیان حوزه سلامت و بهداشت بوده است و تا ریشه کن شدن این بیماری با جدیت این ماموریت ها استمرار خواهد داشت.

انتهای پیام/ 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar