سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره): در این ماه فرق داشته باشیم با سایر ماهها و دنبال این باشیم که ان شاء اللَّه «لیلة القدر» را دریابیم، برکات «لیلة القدر» را که قرآن در آن نازل شده است، همه سعادت عالَم در آن شب نازل شده است و از این جهت، از همه شبهاى عالَم بالاتر است.صحیفه امام، ج‏13، ص: 36      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۲۴۴۰۷۶
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹- ۳۹: ۱۹
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی گفت: اعضای فعال کتابخانه‌های آذربایجان غربی اشتراک رایگان اپلیکیشن طاقچه را دریافت می‌کنند.

 خدیجه معصومی امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در ارومیه، اظهار کرد: اعضای فعال کتابخانه‌های عمومی استان می‌توانند اشتراک ماهانه و رایگان اپلیکیشن طاقچه را دریافت کنند؛ در این اپلیکیشن هزاران کتاب مفید و سازنده وجود دارد که به صورت رایگان در دسترس اعضا قرار می‌گیرد، البته مشروط بر اینکه در سه ماه اخیر در کتابخانه‌های استان عضو فعال به شمار بروند و در فعالیت‌ها مشارکت کنند.

وی با اشاره به اینکه برای بازگشایی کامل کتابخانه‌‌ها هنوز نمی‌توان زمان مشخصی را اعلام کرد، ادامه داد: از 29 اردیبهشت ماه فاز نخست بازگشایی کتابخانه‌ها و حضور دو سوم کارکنان را در محل کار شاهد هستیم که خدمات غیرحضوری به جامعه هدف ارائه می‌دهند.

این مسئول با بیان اینکه حضور اعضا در کتابخانه‌ها و استفاده از سالن مطالعه در گروی موافقت ستاد ملی مبارزه با کرونا است، برای ریشه‌کنی این بیماری و کاهش لطمات ناشی از آن در آینده نزدیک ابرازامیدواری کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی راه‌اندازی کتابخانه سیار در استان با محوریت مناطق محروم را مورد اشاره قرار داد و اظهار کرد: مقدمات لازم در این زمینه فراهم می‌شود و در مرحله تامین خودرو هستیم.

وی خاطرنشان کرد: با دفتر فرهنگی و اجتماعی استانداری رایزنی‌های لازم انجام گرفته است، تا از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد و دفاتر تسهیل‌گری برای نهادینه‌سازی فرهنگ کتاب‌خوانی حداکثر استفاده به عمل آید.

این مسئول یکی از نگرانی‌ها و دغدغه‌های خود را شهرهای فاقد کتابخانه‌ عنوان کرد و ادامه داد: همه شهرستان‌های استان کتابخانه دارند ولی ده شهر کتابخانه ندارند؛ نوشین‌شهر، سیلوانا، محمودآباد، زرآباد و ... مناطقی هستند که باید نسبت به تاسیس کتابخانه در آن اقدام شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی اظهار کرد: سه کتابخانه استان به دلیل فرسودگی ساختمان در شرف تخریب هستند؛ کتابخانه علامه طباطبایی ارومیه، ابن سینای سردشت و دهخدای میاندوآب باید سریع‌تر تامین اعتبار شده و بازسازی شوند.

وی ادامه داد: همچنین یک کتابخانه دیگر در نقده هم مشکل ریزش ساختمان دارد و از سال 93 این مسئله وجود دارد، امیدوار هستیم که مسکن و شهرسازی در این زمینه جدی‌تر وارد عمل شود.

انتهای پیام

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: