سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۲۸۹۰۶۰
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۹- ۰۳: ۱۴
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان:
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت:بنیاد مسکن همواره سعی نموده، با توجه به اهمیت این موضوع از لحاظ زیستی و کالبدی اصول پدافند غیرعامل را رعایت نماید.
رضا خواجه‌ای در گفت وگو با خبرنگار بسیج زنجان با اشاره به اینکه، پدافند غیرعامل از کم هزینه‌ترین اقدامات پیشگیرانه است و رعایت اصول آن باعث بهبود عملکرد سیستم‌ها و کاهش آسیب پذیری در مواقع بحرانی می‌شود، اظهار کرد: هدف از توجه به پدافند غیرعامل امکان ادامه حیات، افزایش بازدارندگی و پایداری و همچنین آسان نمودن مدیریت بحران در کوتاه‌ترین زمان و با کمترین هزینه می‌باشد.

وی با بیان اینکه، پدافند غیر عامل به مجموعه اقدامات غیر مسلحانه‌ای که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت‌های ضروری، ارتقاء پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدید‌ها گفته می‌شود، ادامه داد: در تهیه طرح‌های هادی روستایی که به عنوان شناسنامه و سند روستا‌ها می‌باشد، به نقش و اثر پدافند غیر عامل توجه ویژه‌ای می‌شود.

وی بهره گیری و لحاظ نمودن پدافند غیرعامل در پروژه‌های مطالعاتی و اجرایی طرح هادی روستایی و نیز مقاوم سازی مسکن روستایی را امری مهم و ضروری دانست و افزود: بنیاد مسکن همواره سعی نموده، با توجه به اهمیت این موضوع از لحاظ زیستی و کالبدی اصول پدافند غیرعامل را رعایت نماید.

مدیرکل بنیاد مسکن استان خاطر نشان کرد:: از آنجا که پایداری مناطق روستایی به عنوان تامین کننده امنیت غذایی دارای اهمیت استراتژیک در شرایط بحرانی به شمار می‌آید، توجه به عناصر کالبدی این مناطق از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشند، بر این اساس مسکن روستایی به عنوان مهمترین عنصر کالبدی مناطق روستایی نیازمند نگاه اساسی است.

خواجه‌ای با اشاره به اینکه، مسکن روستایی بنایی اسـت کـه الگوی معماری آن دارای مبانی محیطی، اقتصادی و اجتماعی بـوده لــذا کارکرد‌های متنوعی را ارائه و می‌توان گفت، یکی از مهمترین کارکرد‌های مساکن، ایجاد امنیت میباشد، تصریح کرد: امــروزه نگــرش نویــن پدافند غیرعامــل بــرای ارتقاء امنیت در مناطق حساس بــه راهکار‌های جدیدی روی آورده اســت، در ایــن میــان مقاوم سازی مساکن روستایی در جهت بهینه سازی کیفیت زندگی روستاییان و ماندگاری آن‌ها در ایــن مناطــق از اولویت‌ها قلمداد می‌شــود؛ بنابراین مقاوم سازی مساکن روستایی طبق استاندارد‌های فنی از ضرورت‌های اساسی اسـت، که در این راستا این نهاد گام‌های مطلوبی بر داشته است.

وی با تاکید بر اینکه، مسکن به عنوان یک پدیده اثرگذار بر بافت کالبدی روستا‌های کشور و عاملی مهم در ایجاد احساس امنیت و ماندگاری در روستا‌ها نیازمند توجه زیادی می‌باشد، اظهار کرد: ارتقای کیفی ابنیه یکی از راه‌های توانمندسازی نظام روستایی و ارتقاء امنیت در نقاط روستایی اســت کــه بایــد بــا توجــه بــه سنت‌ها و هنجار هــای جــاری در هر مکان روستایی و به صورت تدریجی انجام پذیرد تـا اینگونـه بتـوان بـه حفظ و تداوم ارزش‌های روستا‌ها کمک نمود.

خواجه‌ای بر ضرورت نهادینه کردن فرهنگ مقاوم سازی از طریق اعطای تسهیلات مسکن در بین مردم و مشخص نمودن نقـاط حسـاس مناطـق روسـتایی و ارائـه راهکار‌هایی در جهـت ایجـاد امنیـت در ایـن مناطق اشاره کرد و گفت: شناسایی الگو‌های بومی مساکن، تدوین قوانین ساخت وســاز در جهــت بهینــه کــردن شرایط زندگی بــا توجــه بــه ویژگی‌های اقلیمی منطقه، توجـه بـه الگوی معماری سنتی از طریـق بکار بردن مصالح بومی و تدوین برنامه هـا و ارائـه الگوهــای انعطافپذیـر بـرای دسـتیابی بـه اهداف پدافند غیرعامل در مناطق روستایی امری مهم و ضروری است، که باید مورد توجه مسئولین ذیربط قرار گیرد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
خبرهای مرتبط
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar