سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۳۲۶۰۸
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۴۰۰- ۴۸: ۰۲
مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان قم:
مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان قم گفت:بسیج هنرمندان خط مقدم مقاومت هنری در دو عرصه ارائه هنر انقلابی و مقابله با تهاجم هنری است و مهمترین رسالت هنرمندان بسیجی آزادی هنر است که در اسارت استکبار هنری قرار دارد.
به گزارش خبرگزاری بسیج از قم،سید محمد حسن یزدی نژاد ضمن گرامیداشت سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم، شهید سید مرتضی آوینی و تبریک هفته هنر انقلاب اسلامی و روز بسیج هنرمندان ابراز داشت: هنر ودیعه آسمانی خداوند به والاترین آفریده الهی یعنی انسان می‌باشد و هنرمند آئینی امانتدار خوب خداوند است و مهم‌ترین رسالت هنرمندان در زمان معاصر آزادی هنرِ در اسارت استکبار هنری و احیای هنر فاخر به رنگ خداست.

وی تاکید کرد: هنر همواره باید در خدمت آفرینش نجات و کمال انسان باشد، زیرا هنر زیباترین راه بیان داشته و داده انسان و مؤثرترین عامل بر جان و نهاد جامعه هدف است.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان قم با بیان اینکه شهید آوینی رهرو هنر آئینی و الگویی مناسب برای هنر انقلابی است گفت: روایت هنر انقلاب که روایت فتح است به پرچمداری آوینی‌های زمان با نگاهی انقلابی و جهادی هنری، رزم‌آفرین و پر اقتدار ایستاده است.

یزدی نژاد ادامه داد: نظام سرمایه داری چپاول گر و جنایتکار در اندیشه تخریب هویت دینی و ملی مردم جهان با ابزار هنر می‌باشد و هنرمندان متعهد باید جبهه مقاومت هنری در جهان تشکیل دهند و از این رو هنرمندان در جهان معاصر در مهمترین برهه خود درباره رسالت خویش قرار دارند و باید در خدمت جهان مظلومیت، انقلابی هنری ایجاد نماید.

وی گفت: سکوت هنری در حکم خدمت به جهان جنایت است. تحولات هنری در ایران بعد از انقلاب چشمگیر است، ولی آرمانی و کافی نیست و تا نقطه اوج فاصله بسیار است. هنرمند اگر به معماری الهی شخصیت خود نپردازد و مهذب نباشد نمی‌تواند آفرینش هنری ماندگاری داشته باشد.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان سپاه امام علی بن ابیطالب (ع) با بیان اینکه بسیج هنرمندان خط مقدم مقاومت هنری در دو عرصه ارائه هنر انقلابی و مقابله با تهاجم هنری است گفت: هنرمندان نباید منتظر کسی باشند و باید رویه آتش به اختیار داشته باشند و از مرز‌های فرهنگی پاسداری کنند و هر جا که ضرورت اسلام و انقلاب است، در صحنه حاضر شده و هنر خود را تمام عیار و با قدرت به میدان آورد.

وی اظهار داشت: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند: هنرمندان افسران جنگ نرم هستند و کاری که از افسران جنگ نرم انتظارمی رود مدیریت عرصه است. یعنی هنرمندان باید این میدان جنگ را ترسیم کرده و همه جنبه‌های آن را بررسی کنند و این غیر از آثار تولید هنری متناسب نیست.

یزدی نژاد تأکید کرد: باید فضا را آماده کنیم تا هنرمندان با رویکرد انقلابی و ارزشی خود بتوانند در این فضا نقش ایفا کرده و با آثار هنری متناسب خود بتوانند پیام انقلاب را منتقل کنند و آن راهبری را به واسطه آثار خود در جامعه داشته باشند.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان قم، آثار هنرمندان را گنجینه ازرشمندی دانست که می‌تواند راهگشای مسائل فرهنگی و هنری کشور باشد و ادامه داد: ما به عنوان خدمتگزار در عرصه فرهنگ و هنر وظیفه داریم که چتر حمایتی و مشوقی را در کنار هنرمندان داشته باشیم تا مبادا هنرمندان تنها بمانند و پشتشان خالی شود و در سنگری که تک به تک فتح می‌کنند، عقب بمانیم.

وی در پایان ابراز داشت: به یقین نقش هنرمندان بسیجی و جهادی در عرصه خدمت رسانی، خدمتگزاری و رفع محرومیت‌ها نقش بی بدیلی است که بستر و اسباب همگانی شدن فرهنگ کار و خدمت جهادی در جامعه خواهد شد و این روایت هنر انقلاب است به پرچمداری آوینی‌های زمان که با نگاهی انقلابی و جهادی هنری، رزم آفرین و پر اقتدار ایستاده اند.
 
انتهای پیام/
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar