سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۳۲۷۳۲
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۴۰۰- ۲۶: ۰۲
فرزند شهید فخری زاده در گفت و گو با بسیج:
حامد فخری زاده گفت: شهید فخری زاده همیشه تاکید می‌کرد ایران هرگز به دنبال سلاح هسته‌ای نبوده و نیست و بزرگترین دستاورد پدرم ایجاد اورژانس هسته‌ای برای مقابله با آسیب‌های هسته‌ای و میکروبی بود.

حامد فخری زاده فرزند دانشمند برجسته هسته‌ای و دفاعی کشور، شهید دکتر محسن فخری زاده به مناسبت روز ملی فناوری هسته‌ای در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در قم، ضمن اشاره به تلاش‌های شبانه روزی پدر بزرگوارش و دیگر دانشمندان صنعت هسته‌ای کشور عزیزمان ایران عنوان کرد: پدرم همیشه فعالیت هسته‌ای ایران را درحوزه پدافند دفاعی هسته‌ای می‌دانست و می‌گفت: سیاست قطعی ایران در فناوری هسته‌ای صلح آمیز است و ما هرگز به دنبال سلاح هسته‌ای نبوده و نیستیم.

وی ادامه داد: در صنعت هسته‌ای ایران هیچ جایی برای سلاح هسته‌ای وجود ندارد و اتهام به ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای اتهامی پوچ و بی اساس است چرا که بزرگترین دستاورد ایران در فناوری هسته‌ای مربوط به علم پزشکی می‌باشد، ما سعی داریم از فناوری هسته‌ای برای رسیدن به انرژی به صرفه و پیشرفت در صنعت استفاده کنیم.

فرزند شهید دکتر محسن فخری زاده اظهار داشت: عمده تحقیقات و اختراعات هسته‌ای پدرم نیز در حوزه‌های صلح آمیز و پیشرفت علمی صنعتی است، زیرا نگاه پدرم به فناوری هسته‌ای، یک فناوری علمی تخصصی بود که هیچ رویکرد نظامی در آن به چشم نمی‌خورد، شهید فخری زاده صنعت هسته‌ای را فقط برای دفاع و پیشرفت در علوم بکار می‌برد.

وی در ادامه با اشاره به رویکرد دفاعی پدرش گفت: نباید اجازه دهیم سال‌های پایانی جنگ تحمیلی بار دیگر تکرار شود ما در سال‌های آخر جنگ تحمیلی بر اثر ناتوانی در مقابله با حملات شیمیایی و میکروبی عراق شهادت رزمندگان بسیاری را شاهد بودیم.

فخری زاده بیان کرد: بزرگترین دستاورد هسته‌ای پدرم که در دنیا بی نظیر بود ایجاد اورژانس هسته‌ای برای مقابله با آسیب‌های هسته‌ای بود، اورژانسی که آماده مقابله با هر نوع ضایعه طبی است و بار‌ها برای مقابله با چشمه‌های اورانیوم هسته‌ای بکار گیری شده و موجب نجات‌ها انسان‌ها بسیاری گردیده است.

وی تصریح کرد: این اورژانس به کشور قابلیت دفاع هسته‌ای و مقابله با خطرات سلاح‌های هسته‌ای دشمن را می‌دهد، پدرم با راه اندازی اورژانس هسته‌ای تهدیدات هسته‌ای دشمن را بی اثر کرد و موجب اثبات حسن صداقت ایران در فناوری هسته‌ای شد چرا که او همواره فناوری هسته‌ای را راهی برای خدمت به مردم می‌دانست و قصد داشت به قدری به قدرت دفاعی ایران اضافه کند که ما از همه تهدیدات در امان باشیم.

برجام نافرجام کننده فناوری هسته‌ای در ایران

فرزند دانشمند برجسته‌ی هسته‌ای و دفاعی کشور یادآور شد: شهید فخری زاده همیشه از آمریکا به عنوان دیو پلید یاد می‌کرد دیوی که هرچه می‌گوید برخلافش عمل می‌کند پدرم همیشه مذاکره با آمریکا را مانع پیشرفت کشور می‌دانست و می‌گفت: مذاکره‌ای که در آن آمریکا بدون در نظر گرفتن منافع ایران و بی احترام به کشورمان خواستار آن است بی معناست و تنها فایده مذاکرات برجام اثبات حسن نیت ایران در فناوری هسته‌ای بود.

حامد فخری زاده در پایان خاطر نشان کرد: برجام برای شهید فخری زاده بسیار درد ناک بود و از آن به عنوان نافرجام کننده فناوری هسته‌ای یاد می‌کرد، همچنین پدرم همواره بر این باور بود که آمریکا تا وقتی خوی گرگ صفتانه اش را کنار نگذاشته نباید مذاکره با او صورت گیرد، زیرا مذاکره یکطرفه بی فایده و به زیان ملت ایران است، آمریکا باید منافع ایران را بپذیرد و گرنه سازشی با آمریکا در پیش نخواهیم داشت.

انتهای پیام/افراسیابی
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar