سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۳۳۱۸۹
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۴۰۰- ۴۴: ۱۸
مدیرعامل شرکت آب منطقه ‌ای استان مرکزی:
آمره ای گفت: در خصوص انسداد چاه های غیرمجاز اقدام خوبی صورت گرفته به صورتی که در سال گذشته ۲۶۰ حلقه چاه در استان پر شد که با این اقدام ۶۰ میلیون مترمکعب برداشت از این چاه ها صرفه جویی شده است.

به‌گزارش خبرگزاری بسیج استان مرکزی؛ عزت الله آمره ای مدیرعامل شرکت آب منطقه ‌ای استان مرکزی در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان مرکزی گفت: متاسفانه در سال جاری با توجه به آمارها و ارقام سال کم آب و خشکی را پیش رو داریم و بارندگی ها بسیار پایین تر از حد نرمال خواهد بود.

وی افزود: در زمستان سال ۹۹ بالغ بر ۹۰ درصد کاهش بارندگی داشتیم و بهار امسال نیز کاهش بارش رقم خورد که ذخیره برفی در کشور را بسیار پایین آورده است که با این کاهش منابع آبی، پیش بینی افت تولید محصولات کشاورزی را داریم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ‌ای استان مرکزی ادامه داد: در سال ۹۸ بارندگی بسیار خوبی در استان شاهد بودیم و بسیاری بر این اعتقاد بودند که از خشکسالی عبور کرده ایم اما متاسفانه مجدد به شرایط قبل بازگشته ایم.

آمره ای با بیان اینکه امروز شاهد کاهش ۴۶ درصد بارندگی ها هستیم، گفت: اگرچه میزان آب ورودی به مخازن سد الغدیر ساوه کاهش قابل توجهی داشته است ولی این سد در حال حاضر وضعیت بدی ندارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ‌ای استان مرکزی اضافه کرد: دبی رودخانه ها نیز به شدت کاهش یافته به طوری که دبی رودخانه منتهی به سد کمال صالح از ۸ میلیمتر در سال گذشته به ۱ و نیم میلیمتر رسیده و این رقم در سد الغدیر از ۱۸ میلیمتر سال گذشته به ۲ و نیم میلیمتر کاهش یافته که در صورت ادامه این شرایط به شدت نگران سال آینده هستیم.

وی تصریح کرد: البته در خصوص انسداد چاه های غیرمجاز اقدام خوبی صورت گرفته به صورتی که در سال گذشته ۲۶۰ حلقه چاه در استان پر شد که با این اقدام ۶۰ میلیون مترمکعب برداشت از این چاه ها صرفه جویی شده است.

آمره ای با اشاره به اجرای سند آب در سطح استان، گفت: اجرای سند آب که یک سند هفت ساله است از سال گذشته شروع شده است. به عنوان مثال در طول برنامه باید ۵۸۵۰ کنتور در استان نصب شود. بنا بر این بوده که در سال گذشته ۷۰۰ کنتور نصب شود که ۲۲۵ کنتور نصب شده است و در سال ۱۴۰۰ نیز باید ۷۰۰ کنتور نصب شود. همچنین در بحث صدور پروانه محدود به چاه های فرم بند یک مقرر بود که ۶۰۰ پروانه صادر شود که تنها ۱۱۳ پروانه صادر شده است.

 

انتهای پیام

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar