سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۳۵۳۵۷
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۴۰۰- ۴۴: ۱۰
آیت الله عیسی قاسم:
رهبر نهضت اسلامی بحرین تاکید کرد نهضت اسلامی تا احقاق حقوق سیاسی و مدنی ملت بحرین ادامه دارد.

به گزارش  خبرگزاری بسیج، آیت الله عیسی قاسم اعلام کرد تا وقتی که حکومت آل خلیفه حقوق سیاسی و مدنی ملت در تدوین قانون اساسی جدید و موسساتی مبتنی بر آن را محقق نکند، جنبش اعتراضی با هر هزینه‌ای توسط ملت بحرین ادامه دارد.

رهبر نهضت اسلامی بحرین گفت که راه حل بحران وخیم بحرین که این کشور را در معرض نابودی قرار داده در بازگشت حکومت از راه اشتباهش است.

به نوشته پایگاه خبری «مرآه البحرین»، آیت الله شیخ عیسی قاسم روز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: از آنجا که مردم چیزی را که آن‌ها را ترغیب به توقف جنبش اعتراضی خود کند، نمی‌یابند و شاهد اوج گیری سیاست ستم، دیکتاتوری و به حاشیه راندن ملت توسط حکومت هستند، حکم می‌کند که آن‌ها به مسیر جنبش اعتراضی خود ادامه دهند حتی اگر برای آن هزینه دهند.

او تاکید کرد: هیچ راهی برای خدمت به میهن و امنیت مردم آن وجود ندارد، مگر اینکه حکومت با مخالفان به توافقی برای تعیین قانون اساسی جدید و ایجاد نهاد‌های مبتنی بر آن دست یابد تا حقوق شهروندان مصون بماند و جایگاه حاکمیتی آن‌ها در سیاست کشورشان به رسمیت شناخته شود.

رهبر شیعیان بحرین تصریح کرد: راه حل، در سرعت بخشیدن به اصلاحات تا حدی است که مردم از آن راضی باشند و در آن قدرت، غرور، آسایش، امنیت و منفعت برای همه وجود دارد.

آیت الله عیسی قاسم گفت: اینکه زندان‌ها مملو از مردم کشور باشد، کاری پوچ است که حتی به نفع هدف سیاسی ناعادلانه‌ای که حکومت در نظر گرفته است، نیز نخواهد بود.

او، وضعیت زندان‌ها را عامل تشدید اعتراضات و برافروخته شدن احساسات خشم مردم بحرین خواند و گفت: اگر هدف از شلوغ کردن زندان‌ها با هزاران آزاده، تبدیل کردن قضیه از مطالبه حقوق سیاسی و مدنی به قضیه مطالبه آزادی زندانیان است، فریاد‌های زندانیان آزاده از داخل زندان در مطالبه حقوق ملت دلیل قاطع شکست این توطئه است.

رهبر شیعیان بحرین افزود: مردم بحرین بسیار آگاه هستند و می‌دانند که راه حل بحران کشور تنها در بهبود اساسی اوضاع و ایجاد رابطه سیاسی میان ملت و حکومت بر اساس اصول جدید و صحیح است.

آیت الله عیسی قاسم ادامه داد: در بحرین یک بحران سیاسی و حقوقی وخیمی وجود دارد که تبعات آن هم برای ملت و هم حکومت خطرناک است، یعنی اگر دولت حقوق از دست رفته ملت را احیا کند مردم هم دلیلی نمی‌بینند که بخواهند به هر گونه مناقشه‌ای ادامه بدهند.

رهبر شیعیان بحرین گفت: امروز مردم یحرین خود را موظف می‌دانند به جنبش اعتراضی و اصلاح‌طلبی خود با وجود خسارات پی در پی آن برایشان ادامه دهند، زیرا کم ضررترین گزینه است.

آیت الله قاسم گفت: امروز حکومت روز به روز از مردم خود دورتر شده است و این فشار زیادی را به آن وارد می‌کند و آن را از نظر داخلی و خارجی تضعیف می‌کند و حتی در میان کشور‌های دوست که به آن‌ها متکی است تا حد زیادی جایگاه خود را از دست می‌دهد و به جای اینکه درگیر سیاست سازندگی میهن شود، اسیر دغدغه‌های امنیتی با مردمش شده است.

وی تأکید کرد که حکومت اگر روحیه سلطه گری و تصاحب ثروت مردم و چنگال حاکمیت مطلق را رها کند، نیازی به مواجهه با این معضلات مرگبار ندارد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
خبرهای مرتبط
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar