سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۴۹۳۹۵
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۰- ۰۴: ۲۰
به همت حوزه مقاومت بسیج خواهران انجام گرفت
نشست بصیرتی سیاسی با عنوان انتخاب اصلح و با حضور فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج خواهران دیلم انجام گرفت
به گزارش خبرگزاری بسیج دیلم.
نشست بصیرتی سیاسی به همت حوزه مقاومت بسیج خواهران حضرت زینب (س) برای فرماندهان پایگاه‌ها برگزار گردید.
در این نشست، خواهر غزنوی از مبلغین و هادی سیاسی حوزه مقاومت بسیج حضرت زینب (س) پیرامون انتخاب اصلح عنوان داشتند.
یکی از شرایط ریاست جمهوری و به عبارت بهتر یکی از معیار‌ها برای انتخاب اصلح تقواست.
حضرت علی علیه‌السلام در نامه به مالک اشتر به مسئله تقوا تاکید دارند و فرمود: ه است: «امره بتقوی الله»
البته تقوا با تمام ابعاد آن. به عنوان مثال وقتی کاندیدایی در معرفی خودش و همچنین در زمان تبلیغات انتخاباتی رعایت کند و به دیگر کاندیدا‌ها تهمت نزند و در چارچوب حرف بزند و وعده و وعید کاذب ندهد و خلاصه تقوای سیاسی، اجتماعی و ... داشته باشد یکی از بهترین ملاک برای انتخاب اصلح است.
امام خمینی (ره) هم به این مسئله اشاره دارند و فرمود: ه‌اند: «ما احتیاج به رجالی متدین و قابل اعتماد داریم که در عضویت شورایی پس از سقوط رژیم شرکت کنند».
غزنوی افزود: یکی دیگر از معیار‌های انتخاب اصلح، ساده زیستی و دوری از تجملات و تشریفات است.
همانطوری که حضرت علی علیه‌السلام فرمود: ه است: «اولئک اخف علیک مؤونه»
امام خمینی (ره) هم به این مسئله خیلی تاکید داشته و در این مورد فرمود: ه است: «آخرین نکته‌ای که در اینجا ... باید از باب تذکر عرض کنم و بر آن تاکید نمایم مسأله ساده زیستی و زهدگرایی است و از گرایش به تجملات و زرق و برق دنیا دون شان و اعتبار نظام جمهوری اسلامی ایران است پرهیز کنند و برحذر باشند»
امام خمینی (ره) در مورد کاخ نشینی فرمود: ه است: «آن روزى که دولت ما توجه به کاخ پیدا کرد، آن روز است که باید ما فاتحه دولت و ملت را بخوانیم. آن روزى که رئیس جمهور ما خداى نخواسته، از آن خوى کوخ‏نشینى بیرون برود و به کاخ‏نشینى توجه بکند، آن روز است که انحطاط براى خود و براى کسانى که با او تماس دارند پیدا می‌شود.
وی بیان کرد: از دیگر معیار‌های انتخاب اصلح این است که از قشر مستضعف و طبقه پائین جامعه باشد تا بتواند از محرومان و مستضعفان حمایت کند و به فکر آن‌ها باشد و وضع معیشت آن‌ها رسیدگی کند.
پیامبر اسلام (ص) هم به پیروان خود توصیه می‌کرد که از مستضعفان حمایت کنند و هم چنین در یک روایتی از امام صادق علیه‌السلام آمده است که یکی از خصلت‌های مهم سلمان فارسی آن بود که مستمندان و مستضعفان را دوست می‌داشت و مجالست با آنان را بر مجالست با ثروتمندان ترجیح می‌داد.
امام خمینی (ره) هم بر حمایت از محرومان و مستضعفان تاکید می‌کردند و در این مورد فرمود: ه‌اند: «توجه داشته باشند رئیس جمهور و وکلاى مجلس از طبقه‏اى باشند؛ که محرومیت و مظلومیت مستضعفان و محرومان جامعه را لمس نموده و در فکر رفاه آنان باشند.»
در مجموع این ویژگی‌های که به اختصار درباره آن پرداختیم می‌تواند ملاک و معیار‌های خوبی برای انتخاب اصلح برای تصدی ریاست جمهوری باشد که علاوه بر آن ملاک‌هایی، چون داشتن برنامه مدون و برخورداری از مدیریت قوی، دارای روحیه استقلال و خودباوری و عدم گرایش به غرب، حسن سابقه و شهرت و نداشتن سوء ظن به آن از مواردی است که می‌توان بر موارد فوق افزود.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar