رییس قوه قضاییه از اختصاص ۱۱۷ میلیارد تومان به استان ایلام خبر داد و گفت: این میزان اعتبار با همکاری سایر دستگاه های ذیربط براساس اولویت ها و مقدورات برای رفع مشکلات امسال و سال آینده ایلام هزینه می شود.
کد خبر: ۹۳۵۸۱۰۸
|
۲۶ تير ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۴

به گزارش خبرگزاری بسیج، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای در نشست با خبرنگاران استان اظهار داشت: امروز از بخش های مختلف استان بازدید و مقرر شد با همکاری استاندار ایلام، سازمان بازرسی و سایر دستگاه ها تمامی بنگاه های اقتصادی و مراکز تولیدی کوچک و بزرگ استان که با مشکلاتی مواجه شده و تعطیل یا نیمه تعطیل هستند را شناسایی و با توجه با ضرورت حمایت از تولید داخلی لیست آنان بمنظور بررسی و رفع مشکل موجود تهیه شود.

وی یادآور شد: برنامه داریم با کمک دولت طرح ها و پروژه های نیمه تمام این استان فعال و در اسرع وقت تکمیل شوند.

رئیس دستگاه قضا افزود: ایلامیان شایسته بیشترین خدمات از سوی دولت هستند چراکه توفیق خدمات رسانی و میزبانی از زوار عتبات عالیات را بر عهده دارند.

محسنی اژه‌ای با قدردانی از امام جمعه و استاندار ایلام گفت: این سفر به ۲ منظور انجام شد که هدف اول اینکه از سال ۹۶ سفری صورت نگرفته بود و هدف دوم رفع مشکلات قضایی مردم و خدمات رسانی به آنان بود.

وی تاکید کرد: دستورات لازم برای تعیین تکلیف پرونده های که شاکی زیادی دارد در اسرع وقت صادر و مقرر شد در کمترین زمان به این نوع پرونده ها رسیدگی شود.

وی با اشاره به گله مندی مردم از عدم اجرای بموقع برخی احکام گفت: مقرر شد این موضوع بصورت ویژه بررسی و اگر چنانچه حکمی صادر و قطعی شده اما اجرا نشده است، باید دلیل عدم اجرای آن مشخص شود.

رییس قوه قضاییه ادامه داد: رییس دیوان عالی کشور، دادستان کل کشور، مقامات عالی قضایی، معاونت منابع انسانی و معاونت پشتیبانی قوه قضاییه در سفر امروز بنده را همراهی کردند و برخی از آنان بصورت حضوری با مردم این استان دیدار و صحبت آن را شنیدند و تقاضای آنان را دریافت کردند و مقرر شد در اسرع وقت مشکلات و دغدغه های مردم بررسی و رسیدگی شود.

به گزارش بسیج، حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای رییس قوه قضاییه روز پنجشنبه در راس هیاتی از معاونان این قوه از طریق فرودگاه شهدا وارد ایلام شد و مورد استقبال نماینده ولی فقیه در استان و استاندار ایلام قرار گرفت.

این نخستین سفر استانی حجت الاسلام والمسلمین اژه ای پس از انتصاب به ریاست قوه قضاییه است و وی را در این سفر یک روزه جمعی از معاونان دستگاه قضا از جمله دادستانی کشور و رییس دیوان عدالت اداری همراهی می کنند.

در این سفر مسائل و مشکلات قضایی و حقوقی استان ایلام و نتیجه ارزیابی تیم‌های کارشناسی که از هفته‌های گذشته برای بررسی آخرین مسائل و تهیه گزارش‌های کارشناسی در این استان حضور یافته‌اند در دستور کار قرار خواهد گرفت.

دیدار با قضات، کارکنان و مسئولان قضایی و حضور در جلسه شورای اداری از برنامه‌های رییس قوه قضاییه در سفر به استان ایلام خواهد بود.

ارسال نظرات
آخرین اخبار