معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‌شرقی:
تبریز- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه با تنش آبی در کشور مواجه هستیم گفت: ضروری است در حوزه آب کار‌های اساسی انجام شود.
کد خبر: ۹۳۵۹۸۵۶
|
۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۴

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، رحمتی در جلسه شورای حفاظت از منابع آبی آذربایجان شرقی گفت: وضعیت آبی استان در نقطه سر به سر قرار دارد و میزان تولید و مصرف برابر است.

وی ادامه داد: با بحران کم آبی مواجه هستیم و باید تمهیدات اساسی اندیشیده شود تا ایام باقی مانده از پیک امسال را بدون تنش بگذرانیم.

رحمتی تاکید کرد: کاهش آب کشاورزی مطرح است و باید برنامه ریزی لازم برای تامین آب مورد نیاز کشاورزی از سد بوکان با هماهنگی استان آذربایجان غربی و همچنین نحوه جایگزینی آن بررسی شود.

وی اظهار کرد: با توجه به کاهش میزان بارندگی در سال آبی امسال تلاش شده با تنش آبی به خصوص در آب شرب مواجه نشویم و این موضوع در استان به خوبی مدیریت شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان شرقی گفت: برای تمامی سد‌ها برنامه ریزی‌های لازم برای منابع و مصارف انجام گرفته و برای سد‌های ارس، خداآفرین و بوکان که بین استانی است با همکاری و هماهنگی استان‌های همجوار برنامه ریزی مشترک انجام شده است.

وی ادامه داد: اساس سد سازی سیاست درستی است و اگر سد و ذخیره سازی آب نبود اکنون کشاورزی با مشکل مواجه بود.

رحمتی گفت: متاسفانه از گذشته نگاه به حوزه منابع آبی کشور نگاه مصرف گرایانه بوده است به طوری که هنداونه که بسیار پرآب بر است را در داخل کشور تولید و آن را صادر می‌کنیم انگار آب کشور را صادر می‌کنیم.

ارسال نظرات
آخرین اخبار