سرهنگ امینی گفت: با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا و تکمیل ظرفیت بیمارستان های استان معاونت سلامت و دفاع زیستی سپاه روح الله راه اندازی نقاهتگاه های تخصصی ویژه بیماران کرونایی را در دستور کار گذاشت.
کد خبر: ۹۳۶۵۷۰۸
|
۲۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۹

به‌گزارش خبرگزاری بسیج استان مرکزی؛ سرهنگ پاسدار «محمد تقی امینی» معاون سلامت و دفاع زیستی سپاه روح الله استان مرکزی امروز(چهارشنبه) در آیین بهره‌برداری از نقاهتگاه تخصصی بیماران کرونایی در اراک گفت: با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا و تکمیل ظرفیت بیمارستان های استان معاونت سلامت و دفاع زیستی سپاه روح الله راه اندازی نقاهتگاه های تخصصی ویژه بیماران کرونایی را در دستور کار گذاشت.

وی افزود: در سطح استان کلیه مراکزی که شرایط تبدیل شدن به نقاهتگاه تخصصی برای ارائه خدمات به بیماران کرونایی را دارند شناسایی شد و امروز اولین نقاهتگاه در مرکز استان و در جنب بیمارستان قدس اراک آغاز به کار کرد.

معاون سلامت و دفاع زیستی سپاه روح الله استان مرکزی اظهار کرد: نقاهتگاه تخصصی اراک با بیش از ۱۰ تختخواب آماده ارائه خدمات ویژه به بیماران کرونایی است که در صورت تکمیل ظرفیت اقدامات لازم برای افزایش تخت ها و مکان نیز اندیشیده شده است.

وی بیان کرد: فرمان مقام معظم رهبری به نیروهای مسلح یک رسالت بزرگ بر دوش سپاه و بسیج گذاشته و با توان توان و بسیج امکانات در این مسیر گام برمی داریم چراکه امروز بزرگترین خدمت تلاش برای مدیریت و کاهش آسیب های بیماری کرونا است.

امینی با بیان اینکه اجرای مرحله جدید طرح «شهید سلیمانی» با دقت و تمرکز دوچندان در سطح استان در دستور کار قرار گرفته ،گفت:نیاز است کلیه ظرفیت های استانی برای اجرای طرح موفق شهید سلیمانی بسیج شود.

وی افزود: طرح «شهید سلیمانی» به شکل محله محور و مسجد محور است و با همت بسیجیان و مشارکت مردم انجام می شود.

معاون سلامت و دفاع زیستی سپاه روح الله استان مرکزی ادامه داد: بیماریابی، نظارت و حمایت سه رکن مهم اجرای طرح «شهید سلیمانی» در شرایط فعلی است و باید همه توان برای اجرای دقیق این سه رکن مهم صورت پذیرد.

وی گفت: خوشبختانه انگیزه ، روحیه جهادی و ایثار امروز در بسیجیان برای اجرای طرح «شهید سلیمانی» به وضوح دیده می شود و لذا باید طرح شهید سلیمانی به شکل دقیق و مستمر به خوبی اجرا شود.

امینی با اشاره به اینکه  با توجه به ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده به هیئت ها و مراسمات در دستور کار معاونت سلامت و دفاع زیستی قرار گرفته و تا حد توان کمک ها و حمایت های لازم را انجام می دهیم،گفت: همچنین علاوه بر اینکه کلیه مراکز درمانی سپاه در سطح استان از ابتدای بیماری کرونا به بیماران کرونایی خدمات ارائه می دهند مرکز تخصصی جراحی ثارالله اراک آمادگی کامل برای بستری بیماران کرونایی را خواهد داشت که در صورت نیاز استان ، خدمات ارائه می دهد.

وی خاطر نشان کرد: همکاری و مشارکت مردم برای اجرای طرح«شهید سلیمانی» و رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری های اجتماعی در مراسمات یک ضرورت مهم است و خود یک جهاد فی سبیل الله محسوب می شود.

انتهای پیام/ 

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار