چابهار/ در حادثه تاسوعای چابهار تعداد 39 تن از پیروان راستین سرور و سالار شهیدان در خون خود غلتیدند و به قافله شهدای اسلام پیوستند و ۹۵ نفر دیگر نیز مجروح شدند.
کد خبر: ۹۳۶۵۸۰۸
|
۲۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۱

به گزارش خبرنگار بسیج از چابهار خواهر بسیجی فرزبدنیا فعال رسانه ای شهرستان چابهار در خصوص بازخوانی حادثه تروریستی تاسوعای حسینی در این شهرستان یادداشتی نوشت در این یادداشت آمده است:

سیستان و بلوچستان در جنوب شرق ایران دارای پتانسیل، ظرفیت های بسیار مهم و یک موقعیت ویژه استراتژیک و با ارزش برای کشور ما و سایر همسایگان است و با توجه به موقعیت جغرافیایی و هم مرز بودن با کشورهای افغانستان و پاکستان همواره در بحث های قومیتی و مذهبی مورد هجمه، ترور و برنامه های خصمانه دشمنان انقلاب به ویژه آمریکا خونخوار و هم پیمانان جنایتکارش بوده است.


در طی دو دهه اخیر گروهک های تروریستی با حمایت آشکار آمریکا در سیستان و بلوچستان چراغ زندگی افراد بیگناه زیادی را به بهانه مذهب و قومیت خاموش کردند که مشهورترین آن گروهک جنایتکار عبدالمالک ریگی بود که پس از یک دهه فعالیت های ضدبشری آنها علیه نظام، منجر به شهادت بیش از صدها نفر از مردم مظلوم استان شد.


هدف از این اقدامات ترویستی و جنایتکارانه ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی و جنگ قومیتی بین مردم همیشه در صحنه و پایکار انقلاب سیستان و بلوچستان بود که هرگز این توطئه دشمن عملی نشد و همیشه با شکست مواجه شد و برعکس باعث همدلی و تقویت روحیه مردم برای ادامه دادن راه انقلاب شده است.


یکی از این حوادث دلخراش که قلب هر انسان را به درد آورد، حادثه تروریستی تاسوعا چابهار در سال 89 بوده است که به واسطه گروهک های تروریستی منجر به شهادت ده ها نفر از همشهریان مظلوم و بی گناه جنوب استان از طفل 6 ماهه تا بزرگسال شد.


این حادثه غمبار یک سند جنایت بار بزرگی در تاریخ کشور ما ایران ثبت شد و بار دیگر جنایتکار و خونخوار بودن آمریکا و هم پیمانانش را که مدعی دروغین حقوق بشر هستند را به نمایش گذاشت که همیشه برای رسیدن به اهداف پلید خود از هیچ اقدامی دست برنخواهند داشت.


بازخوانی حادثه تاسوعای حسینی چابهار


ظهر نهم محرم الحرام در روز چهارشنبه ۲۴ آذرماه ۱۳۸۹ در تاسوعای حسینی دسته های سینه زنی پس از طی کردن مسیر کم کم خود را برای ورود به مسجد و نماز ظهر آماده می کردند که باری دیگر دستان پلید کفار در حالی که مسلمانان بی دفاع و سوگوار این شهرستان برای یادآوری و زنده نگاه داشتن ارزش های قیام عاشورا مشغول عزاداری بودند جنایتی خونین را رقم زد.


این حادثه دلخراش در ساعت ۱۰:۳۰ صبح در نزدیکی مسجد امام حسین (ع) و میدان فرمانداری چابهار توسط گروهک تروریستی جندالشیطان به وقوع پیوست.


در این حادثه تعداد 39 تن از پیروان راستین سرور و سالار شهیدان در خون خود غلتیدند و به قافله شهدای اسلام پیوستند و ۹۵ نفر دیگر نیز مجروح شدند.


عوامل این جنایت ۴ نفر بودند؛ دو نفر از آنان کمربند انفجاری خود را در نزدیکی مسجد امام حسین(ع) و میدان فرمانداری چابهار منفجر کردند. این زمانی بود که مردم به قصد عزاداری تاسوعای حسینی در حال حرکت به سوی مسجد بودند.


نفر سوم قصد داشت جلیقه انتحاری خود را در بین جمعیتی که برای امدادرسانی به شهداء و مجروحین تجمع کرده بودند منفجر کند؛ اما با هوشیاری ماموران امنیتی هدف قرار گرفت و به هلاکت رسید و نفر چهارم نیز دستگیر شد.


در طول تاریخ اهل بیت و محبان در هر دوره ای به نوعی قربانی این کج فهمی ها شدند و همانند اولیای صالح خدا مورد ظلم واقع می شدند و این روایت همچنان ادامه دارد.


حادثه تروریستی تاسوعای حسینی سال ۸۹ چابهار نیز ادامه مظلومیت پیروان ائمه اطهار بود و رهروان سیدالشهدا قربانی کینه، غضب و تحجر دشمنان قسم خورده اسلام ناب محمدی (ص) شدند و در عزاداری امام حسین(ع) به شهادت رسیدند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار