رییس مرکز بهداشت سنندج گفت: تاکنون ۱۹۱ هزار دُز واکسن کرونا در هفت مرکز تجمیعی این شهرستان به گروه‌های هدف تزریق شده است.
کد خبر: ۹۳۷۳۶۸۳
|
۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۸
به گزارش خبرگزاری بسیج از کردستان، جهانبخش یوسفی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در مجموع تاکنون ۱۲۹ هزار نفر در سنندج واکسن نوبت اول و ۶۲ هزار نفر نیز نوبت دوم را دریافت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه نیازی به مراجعه برای دریافت برگه نیست، چون تلفنی به آنان اطلاع داده می‌شود، افزود: نمونه گیری از بیماران توسط سیستم بهداشتی کماکان ادامه دارد و روزانه حدود ۵۰۰ تست pcr و ۱۰۰ تست سریع در مراکز نمونه گیری شهرستان سنندج انجام می‌شود.

رییس مرکز بهداشت سنندج یادآور شد: در حال حاضر در بیمارستان توحید ۲۸۷ نفر، کوثر ۱۳۰ نفر، بعثت ۶۰ نفر و در بیمارستان تامین اجتماعی ۸۰ نفر به خاطر ابتلا به کرونا بستری هستند.

دکتر یوسفی با بیان اینکه در بیمارستان توحید به جز این تعداد، ۱۳۷ نفر نیز بستری موقت هستند، اضافه کرد: اگر تدبیر بستری موقت نبود امکان مدیریت این همه بیمار میسر نمی‌شد، به طوریکه ظرفیت کلی مرکز درمانی توحید ۲۲۰ نفر است، ولی با تصمیمات اتخاذ شده ظرفیت آن افزایش پیدا کرد.

وی بر لزوم استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرد و گفت: در صورتیکه تست یکی از اعضای خانواده مثبت شد بقیه اعضا خود را قرنطینه کنند تا آنان هم مبتلا نشوند.

رییس مرکز بهداشت سنندج خواستار عدم حضور شهروندان در مهمانی و فضا‌های سربسته شد و ادامه داد: در صورت بی توجهی مردم نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، باید منتظر شرایط بدتری در استان باشیم.

در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر روز جمعه ۲۶ شهریور ۳۶۲ بیمار جدید در کردستان شناسایی شد و ۲ بیمار هم جان باختند. ۹۱۱ بیمار در مراکز درمانی استان بستری هستند که ۸۶ نفر آن‌ها بدحال بوده و در بخش آی سی یو تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

کرونا از اسفند ۱۳۹۸ تاکنون در کردستان یک‌هزار و ۵۷۹ قربانی داشته است.
انتهای پیام/
ارسال نظرات
آخرین اخبار