معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان:
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بر اساس جدیدترین رنگ بندی کرونا در کشور، این استان همچنان در وضعیت قرمز بوده و تنها سروآباد نارنجی است.
کد خبر: ۹۳۷۳۷۰۴
|
۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۰

 ابراهیم قادری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج از کردستان، اظهار داشت: وضعیت کرونا در بیشتر استانهای کشور نزولی شده اما کردستان و آذربایجان غربی همچنان در وضعیت افزایشی بستری ها به سر می برد.


وی اضافه کرد: گردش ویروس و بی توجهی به رعایت دستورالعملهای بهداشتی باعث شده تا موج پنجم که سه هفته دیرتر از دیگر نقاط کشور در کردستان شروع شده، همچنان ادامه داشته و طولانی ترین موج بیماری در استان شود.


معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه ظرفیت واکسیناسیون از امروز شنبه ۲۷ شهریور در استان به بیش از ۲ برابر می رسد، افزود: روزانه ۳۰ هزار دُز واکسن از فردا در استان قابل تزریق است و شهروندان با ثبت نام در سامانه سلامت به آدرس salamat.gov.ir نوبت واکسیناسیون خود را دریافت و از ازدحام و معطلی در مراکز واکسیناسیون جلوگیری کنند، ضمن اینکه افراد بالای ۱۸ سال میتوانند برای تزریق واکسن مراجعه کنند.


قادری تاکید کرد: با تداوم روند فعلی قطعا مرگ و میر هم روندی افزایشی دارد و این وضعیتی است که در اثر رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی به وجود آمده است و ممکن است امار مرگهای روزانه افزایش یابد.


وی با تاکید بر اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی کاری ساده است، گفت: شهروندان باید میزان تماس فیزیکی را کم کرده و تماس غیرضروری را کاهش داده و در فضای سربسته که ازدحام بیشتر است حضور نیابند و در صورتی که برای انجام امور خود ناچار به تماس فیزیکی هستند، حتما از ماسک استفاده کرده و فاصله یک و نیم متری را رعایت کنند.


معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان یادآور شد: سرایت پذیری بالای بیماری در موج پنجم و رعایت نکردن پروتکل‌ها ۲ عامل مهمی است که باعث شده تا کرونا در استان همچنان ادامه داشته باشد در حالیکه در موج‌های قبلی مردم و مسوولان بسیار بیشتر پای کار بودند.
 
انتهای پیام/
ارسال نظرات