خبرهای داغ:
سرهنگ سرباز با اشاره به اجرای برنامه های ویژه دفاع مقدس بیان کرد: بیش از ۱۵۰ عنوان برنامه در هفته دفاع مقدس اجرا می شود.
کد خبر: ۹۳۷۳۷۵۵
|
۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۰

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج قزوین، سرهنگ محمد سرباز مسئول بسیج دانش آموزی استان قزوین در نشست خبری با اصحاب رسانه که با حضور هادی بغدادی مسئول سازمان بسیج فرهنگیان سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین و سرهنگ ابراهیم یرلی معاونت روابط عمومی سپاه استان قزوین در سالن اقشار سپاه برگزار شد، با اشاره به فرا رسیدن هفته دفاع مقدس بیان کرد: همه دنیا در مقابل انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی صف آرایی کردند اما به برکت پای کار آمدن مردم برای حفظ نظام، بزرگترین تهدید نظام از بدو تشکیل تا امروز این تهدید خنثی شد و این امر با حضور مردم در پای کار حفظ انقلاب و نظام بود.

وی یادآور شد: انتقال سبک زندگی شهدا و رزمندگان در دفاع مقدس دیگر هدف ماست. ارزش های دفاع مقدس اخلاق مداری، ایثار، صداقت و فرهنگ مداری را زنده کرد. دشمن همواره با شبیخون فرهنگی خود به دنبال جایگزین کردن ارزش های سو غربی به جای ارزش های غنی مردم است. وقتی ارزش های نامأنوس با فرهنگ ایرانی جایگزین شد دیگر نیازی به جنگ نیست. امروز دشمن با بیش از ۱۵۰ کانال ماهواره ای مشغول جایگزینی فرهنگ غرب با فرهنگ ایرانی اسلامی است.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان قزوین خاطرنشان کرد: دانش اموزان با هوشیاری و صداقت و اخلاق باید از انقلاب دفاع کرده و پیرو ولایت و شهدایی همچون حاج قاسم باشند و هدف ما انتقال فرهنگ زندگی شهدایی است.

سرهنگ سرباز با اشاره به اجرای برنامه های ویژه دفاع مقدس بیان کرد: بیش از ۱۵۰ عنوان برنامه توسط ۱۹ پایگاه بسیج دانش آموزی در هفته دفاع مقدس اجرا می شود که برگزاری زنگ ایثار در روز سوم مهر در مدارس سراسر استان، غبارروبی از مزار شهدا در سطح استان، فضاسازی مدارس و مناطق آموزش و پرورش، دیدار با خانواده شهدا و ائمه جمعه استان، پویش همکلاسی مهربان ۲، که امسال به صورت جمع آوری کمک های مردمی در قالب لوازم التحریر و تبلت و گوشی های هوشمند برای دانش آموزانی است که از تحصیل بازمانده اند.

وی ادامه داد: چهارم مهرماه به صورت نمادین رونمایی از توزیع بسته های حمایتی را خواهیم داشت که بیش از سیزده هزار بسته توسط بسیج دانش آموزی و فرهنگیان در قالب طرح شهید سلیمانی با عنوان پویش همکلاسی مهربان ۲ توزیع خواهد شد. سوم مهربان به صورت ویدیو کنفرانس تجلیل از مدال آورندگان لیگ علمی پایا در سراسر کشور و استان برگزار می شود. امسال نیز چهار تایم از استان قزوین بعنوان استان برتر توانستند چهار مدال طلا، دو نقره و دو برنز را کسب کنند.

سرهنگ سرباز اضافه کرد: این لیگ به صورت تیمی برگزار می شود و توسط سازمان بسیج به صورت بین المللی برگزار می شود و بزرگترین لیگ دانش آموزی جهان اسلام است که از اعتبار بالایی در سطح بین المللی برخوردار است.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان قزوین گفت: همچنین برگزاری پویش های مختلفی همچون پویش قهرمان من در قالب تهیه کلیپ های ساخته شده توسط دانش آموزان با شهیدی که با آن ارتباط گرفته اند کنفرانس های علمی، نشست های بصیرتی، تجلیل از کادر درمان، از جمله برنامه های ما در هفته دفاع مقدس است که از ۳۱ شهریور تا ۶ مهرماه ادامه دارد.

انتهای پیام/۱۰۱۰

ارسال نظرات
آخرین اخبار