سرپرست شهرداری همدان خبر داد
همدان-سرپرست شهرداری همدان از احداث معبر جدید کوی کوثر همدان خبر داد و گفت: این پروژه کوی کوثر را از یک طرف به بلوار انقلاب و از طرف دیگر به بلوار آیت الله نجفی متصل می‌کند و این محله را از بن بست خارج می‌کند.
کد خبر: ۹۳۷۴۳۷۱
|
۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۱
احداث معبر جدید کوی کوثر همدانبه گزارش خبرگزاری بسیج، مجید شاکری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طبق پروژه‌های مصوب شهرداری منطقه چهار در سال ۱۴۰۰، احداث معبری مهم و موثر را در کوی کوثر در دستور کار اجرایی واحد فنی و عمرانی قرار دادیم که اثر مطلوبی بر روند زندگی ساکنان این محله خواهد گذاشت.

وی گفت: این محله از دیرباز با مشکلات متعددی روبرو بوده است و سعی کردیم با اجرای چند پروژه مختلف و همزمان، کیفیت زندگی شهری ساکنان خوب این منطقه را ارتقا دهیم.

سرپرست شهرداری همدان تصریح کرد: طول این مسیر ۲ کیلومتر است که کوی کوثر را از یک طرف به بلوار انقلاب و از طرف دیگر به بلوار آیت الله نجفی متصل می‌کند و این محله را از بن بست خارج خواهد کرد.

وی اظهار کرد: از ابتدای سال تیم فنی و عمرانی منطقه چهار، عملیات خاکبرداری و زیرسازی این مسیر را در برنامه کاری خود قرار داد و اکیپ امانی در ماه‌های گذشته کار جدولگذاری را به طول یک کیلومتر به اتمام رساند.

شاکری با اشاره به اینکه این معبر، خاکی و دارای مشکلات متعدد بود، تصریح کرد: مساحت اجرای این پروژه ۱۳ هزار مترمربع بود که با توجه به ناهمگون بودن این مسیر و مشکلات مختلف معبر، چندین ماه عملیات خاکبرداری و تسطیح طول کشید.

وی گفت: عملیات روکش آسفالت این معبر با ۲ هزار و ۱۵۰ تن آسفالت در دو فاز انجام شد که به یاری خدا و کمک همکاران توانستیم در هفته اخیر عملیات آسفالت‌ریزی را در فاز پایانی به طور کامل انجام دهیم.

سرپرست شهرداری همدان تصریح کرد: این پروژه با هزینه ۳۵ میلیارد ریالی و از محل درآمد‌های شهرداری منطقه چهار احداث شد و اکنون قابل بهره‌برداری است و به ساکنان خوب کوی کوثر تقدیم می‌شود.

وی ادامه داد: در حاشیه این پروژه، در حال احداث یک پارک نواری هستیم و امید است با تلاش بی‌وقفه واحد فضای سبز شهرداری منطقه چهار، عملیات احداث و کاشت درختان در این قسمت به زودی به پایان برسد و موجب زینت مسیر و لذت ساکنان شود.

شاکری با اشاره به عدم رعایت بهداشت از سوی برخی، تاکید کرد: امیدواریم شهروندان عزیز در نگهداری و پاکیزگی این مسیر اهتمام داشته باشند و زباله هایشان را در رودخانه مجاور نریزند و  راس ساعت ۹ شب با بیرون گذاشتن کیسه‌های زباله، شهرداری را در این راه کمک کنند.

انتهای پیام/
ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار