خبرهای داغ:
فاطمه اسدزاده
معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر استان فارس خبر داد:
معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر استان فارس گفت:نواحی، اقشار و معاونت‌های تخصصی ۱۰ هزار و ۳۰۳ عنوان برنامه در نظر گرفته که در قالب ۹ هزار و ۱۷۰ برنامه عمومی و هزار و ۱۳۳ برنامه شاخص برنامه‌ریزی شده است.
کد خبر: ۹۳۷۴۳۷۲
|
۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۷

به گزارش خبرگزاری بسیج از فارس، سرهنگ پاسدار قاسم علیپور امروز در نشست خبری هفته دفاع مقدس اظهار داشت: رهبری فرمودند 8 سال دفاع مقدس یک برهه زمانی نیست بلکه گنجینه‌ای است که می‌توان از آن در زمان‌های مختلف استفاده کرد و امروز به ارزش دفاع مقدس و آنچه از دفاع مقدس به یادگار مانده را بیشتر پی می‌بریم.

وی با بیان اینکه امروز نیز درس‌هایی از دفاع مقدس می‌گیریم به برخی از این موارد اشاره کرد و گفت: درس نخست این است که می‌توان با تدبیر و هوشیاری تهدیدها و تحریم‌ها را تبدیل به فرصت کرد، درس دوم این است که ایرانیان همواره در برابر متجاوزان سرتسلیم فرود نیاوردند و در دفاع مقدس ثابت کردیم شعار ما می‌توانیم محقق می‌شود.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر استان فارس با اشاره به درس‌های دیگری که از دفاع مقدس می‌توان گرفت، افزود: در دوران دفاع مقدس از نظر متغیرهای مادی تجهیزات کافی برای شکست کشور ما فراهم بود اما با رهبری امام و همراهی مردم پیروزی را شاهد بودیم همچنین عدم تردید در دشمنی غرب و استکبار جهانی از دیگر درس‌هایی است که باید از دفاع مقدس گرفت بنابراین امروز هم نباید در بازی دشمن وارد شویم و شکست بخوریم.

وی بیان کرد: درس دیگر این است که باید به جوانان اعتماد کرد و با توجه به مشابهت زمانی امروز با دفاع مقدس باید از درس‌های آن دوران استفاده کرد چراکه این درس‌ها مربوط به همه دوران‌ها است.

سرهنگ علیپور با اشاره به برنامه‌هایی که برای دفاع مقدس در نواحی و اقشار مختلف سپاه و بسیج تدارک دیده شد، عنوان کرد: نواحی، اقشار و معاونت‌های تخصصی 10 هزار و 303 عنوان برنامه در نظر گرفته که در قالب 9 هزار و 170 برنامه عمومی و هزار و 133 برنامه شاخص برنامه‌ریزی شده است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر استان فارس با اشاره به برخی از برنامه‌های شاخص در استان فارس تصریح کرد: روز 30 شهریور برنامه کشوری تجلیل از رزمندگان و خانواده معزز شهدا در مسجد شهدا به صورت ویدئو کنفرانس برگزار می‌شود و به نمایندگی تعدادی از رزمندگان با سخنرانی آیت‌الله رئیسی تجلیل می‌شوند.

اعزام نمادین رزمندگان به جبهه از نقاط مختلف شهر،
فضاسازی شهری با شعار هر مسجد یک سنگر، شبیه‌سازی عملیات والفجر 2 با برنامه جانبی رزمی در شهر ارسنجان، برگزاری یادواره شهدا به صورت حقیقی و مجازی و برنامه آبروی محله، ادامه طرح شهید سلیمانی با محوریت دفاع مقدس با هدف کمک به همراه بیماران و همیاری بیماران و خانواده‌های آسیب دیده از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس است که وی به آنها اشاره کرد.

سرهنگ علیپور در ادامه به بیان برنامه‌ها پرداخت و گفت: زنگ ایثار در بستر فضای مجازی با هماهنگی با آموزش و پرورش، برپایی نمایشگاه‌های تجهیزات نظامی و محصولات فرهنگی با محوریت دفاع مقدس،
غبارروبی قبور شهدا، روایتگری دفاع مقدس در فضای مجازی ویژه دانش‌آموزان و دانشجویان، برنامه گرامیداشت خانواده و فرزندان شهدای حرم، اجرای مسابقه راوی شو؛ مسابقه‌ای در بستر فضای مجازی و تلویزیون شبیه به عصر جدید از دیگر برنامه‌های این هفته است.

اجرای نذر رهایی، نذر خون، برپایی موکب‌هایی با محوریت اربعین و دفاع مقدس، اهدای آلبوم شهدا که هزار عدد در هفته دفاع مقدس تقدیم خانواده شهدا می‌شود و اهدای 22 هزار لوح در این ایام به خانواده‌های شهدا و آیین اختتامیه جشنواره هنری عصر انتظار از دیگر برنامه‌هایی است که معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر به آن اشاره کرد‌.

وی با اشاره به دیگر برنامه‌های این هفته گفت: رونمایی از فیلم کوتاه لبخند خدا، رونمایی از پوستر همایش ملی فرهنگ عاشورا در هنر و ادبیات مقاومت، نمایشگاه و مسابقه ملی عکس با عنوان راه دل در خیابات عفیف‌آباد با همکاری نواحی توسط بسیج هنرمندان اجرا می‌شود، تهیه آلبوم سرود دفاع مقدس و برگزاری سرود و تئاتر خیابانی از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس است همچنین فراخوان جشنواره شعر و داستان شهید سلیمانی که ویژه نیروهای مسلح برگزار شده و برگزاری عصر شعر دفاع مقدس با حضور شاعران استان فارس از جمله برنامه‌های هفته دفاع مقدس است.

سرهنگ علیپور ادامه داد: تشریح نقش مهندسی در دفاع مقدس و سازه‌های مهندسی به ویژه در استان فارس، برپایی میزخدمت به همت بسیج کارمندان
و برنامه میدانی با عنوان راهیان اربعین که با تعزیه‌خوانی و برنامه‌های صوتی و تصویری مختلف همراه خواهد بود همچنین شبیه‌سازی کربلا که با دفاع مقدس تلفیق شده از دیگر برنامه‌های این هفته است.

برگزاری عصر شعر ویژه کارگران، سرکشی از بیمارستان‌ها و تجلیل از کادر درمان، برگزاری مسابقات ورزشی به صورت مجازی و برگزاری شبی با ستاره‌ها از جمله برنامه‌های فرهنگی است که در سراسر استان دنبال می‌شود همچنین آیین اختتامیه جشنواره استانی خاکریز دفاع مقدس با موضوع سرود و تئاتر و پرده‌خوانی و تعزیه از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس در استان فارس است که سرهنگ علیپور به آن اشاره کرد.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر استان فارس در پایان شعار محوری هفته دفاع مقدس امسال را "ما مقتدریم" عنوان کرد و گفت: امید است که پرچم ایران در عرصه بین‌الملل با افتخار بدرخشد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار