فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه جنگ در عرصه فضای مجازی به مراتب سخت از جنگ در دوران دفاع مقدس است، گفت: امروز برای پیروزی در عرصه فضای مجازی نیازمند مجاهدت مردان و زنان فعال در این عرصه هستیم.
کد خبر: ۹۳۷۴۷۹۶
|
۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۵
به گزارش خبرگزاری بسیج از رشت، سردار محمد عبدالله پور عصر امروز در نشست هم اندیشی مربیان سواد فضای مجازی گیلان عصر امروز در سالن ایثار بنیاد شهید و امور ایثارگران رشت با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: امروز ما در نبرد تحمیلی جدیدی هستیم و باید بتوانیم در این عرصه مسلط شویم و دشمن را از این صحنه بیرون کنیم و برای حضور در این عرصه نیاز به مردان و زنان مجاهدی داریم که این کار بزرگ را انجام دهند.

وی امنیت و اقتدار امروز در جمهوری اسلامی را مرهون از خودگذشتگی‌های رزمندگان و جانبازانی دانست و ۳۰ سال روی تخت خوابیدند و افزود: امروز جنگ در فضای مجازی به مراتب سخت‌تر خواهد بود و یکی از سختی‌های این نبرد، نفهمیدن و نشناختن این فضا توسط برخی مدیران و مسؤولان است، در عرصه جنگ تحمیلی عده‌ای می‌خواستند به جای رفتن به جبهه برای تحصیل به خارج رفتند و حتی عده‌ای برای فرار از جنگ، به تحصیل در حوزه علمیه رفتند، امروز هم در عرصه فضای مجازی چنین افرادی وجود دارند که از حضور در نبرد مجازی پرهیز می‌کنند.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه در چند سال قبل در هر شهرستان به اندازه انگشتان یک دست هم مربی سواد رسانه‌ای نداشته‌ایم، گفت: امروز شاهد هستیم که در هر ناحیه تعداد زیادی مربی سواد رسانه‌ای داریم، اگر ما بلد کار نباشیم و مسلط نباشیم دچار آسیب خواهیم شد.

عبدالله پور با بیان اینکه بسیاری از افراد که زندگی کردن در فضای مجازی را نمی‌دانستند آسیب دیدند، تصریح کرد: کسانی که می‌خواهند در عرصه فضای مجازی حضور داشته باشد باید با وضو باشند، دشمن امروز هم قصد نابودی ما را دارد و هستی ما را مثل زمان جنگ هدف گرفته است؛ دشمن در جنگ، برای تضعیف روحیه رزمنده‌ها، شهر‌ها را بمباران می‌کرد و رزمنده‌ها برای سلامتی اعضای خانواده خود نگران می‌شدند.

وی با تأکید بر اینکه در عرصه مجازی باید به گونه‌ای فعالیت کنیم که دشمن توان مقابله با ما را نداشته باشد، گفت: وضعیت ما امروز در عرصه فضای مجازی نسبت به زمان جنگ به لحاظ تجهیزات بدتر است و دستمان هم نسبت به آن زمان خالی‌تر است و اوضاع ما نیز نسبت به آن زمان بدتر است، در زمان جنگ تکیه بر مردم بود که توانستیم پیروز شویم امروز هم در عرصه نبرد فضای مجازی باید تکیه بر مردم باشد و با اعتبارات دولتی نمی‌توان کاری انجام داد.

فرمانده سپاه قدس گیلان پیچیده بودن عرصه فضای مجازی را از دیگر مشکلات این عرصه دانست و بیان کرد: دولت گذشته برای موضوع فضای مجازی اهمیت لازم را قائل نبود و به همین دلیل شبکه ملی اطلاعات به نتیجه نرسید، اما در نیرو‌های مسلح، این موضوع به صورت داخلی شکل گرفته است و امیدواریم این شبکه در همه عرصه‌ها به نتیجه برسد.

عبدالله پور با اشاره به مجاهدت‌های زبیر در صدر اسلام و در رکاب پیامبر (ص) و سرنوشت بد او و قرار گرفتنش مقابل امام علی (ع) افزود: اگر زبیر هم باشیم ممکن است به دلیل انحراف از مسیر ولایت سرنوشت خوبی نداشته باشیم و در عرصه فضای مجازی هم باید مراقب باشیم از مسیر ولایت فاصله نگیریم.

انتهای پیام/
ارسال نظرات