بنابر اعلام فرمانده سپاه رشت، در هفته دفاع مقدس با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و سپاه پاسداران پایگاه واکسیناسیون شبانه‌روزی در رشت افتتاح می‌شود که مردم می‌توانند به صورت ۲۴ و در سه شیفت واکسن دریافت کنند.
کد خبر: ۹۳۷۴۸۰۰
|
۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۰
به گزارش خبرگزاری بسیج از رشت، سرهنگ سید اکبر قاسمی پیش از ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه در سالن جلسات سپاه ناحیه رشت با اشاره به توزیع ۱۵۲ کپسول اکسیژن به بیمارستان‌های رشت اظهار کرد: این کپسول‌ها که توسط مردم و خیرین، گروه‌های جهادی و پایگاه‌های مقاومت بسیج تهیه شد در بیمارستان‌های رازی، حشمت، امیرالمؤمنین و ولایت توزیع شد.

وی با بیان اینکه حمایت‌های دیگری نیز توسط مجموعه سپاه و بسیج از بیمارستان‌ها انجام گرفت، افزود: جایی که نیاز به میوه، شیر یا اقلام دیگر بود سعی کردیم در کنار بیماران کرونایی باشیم.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با بیان اینکه در دهه ولایت و امامت از عید قربان تا غدیر مجموعه پایگاه‌‌های مقاومت بسیج ۲۶۷ گوسفند را ذبح کردند، افزود: در این ۶ ماه اخیر بیش از ۱۷۰ هزار پرس غذا در دهه محرم در قالب قرارگاه‌های محله پخت و در اختیار نیازمندان قرار گرفت.

قاسمی با اشاره به تحویل بیش از ۹۲ هزار و ۵۰۰ ماسک بین هیئات مذهبی بیان کرد: این ماسک‌ها برای برگزاری مراسمات محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هیئات و همچنین بیش از ۱۰ هزار قرص نان توسط خیرین، پاسگاه‌های مقاومت بسیج و امامان جماعت مساجد بین نیازمندان توزیع شد.

وی توزیع بسته‌های معیشتی در پیک پنجم کرونا توسط گردان‌های امام علی در قالب پیک موتوری بین نیازمندان را از اقدامات سپاه رشت برشمرد و افزود: در مرحله بعدی پیک پنجم کرونا دغدغه اصلی مردم رشت مسئله واکسیناسیون بود که باهمت بسیج و سپاه و درخواست دانشگاه علوم پزشکی سپاه پاسداران رشت در مساجد و پایگاه‌های تجمیعی واکسیناسیون در حال انجام است و ۱۰ مرکز به ۳۹ مرکز واکسیناسیون افزایش پیدا کرد و روند رو به جلویی دارد.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با بیان اینکه روز گذشته بیش از ۳۰ هزار دز واکسن در یک روز در رشت تزریق شد، بیان کرد: در نباشیم با همکاری دانشگاه علوم پزشکی بیش از ۲۰ نقطه واکسیناسیون را افزایش دهیم و مردم بدون دغدغه در قالب پاسگاه‌های محله بتوانند واکسن دریافت کنند.

قاسمی از افتتاح پایگاه واکسیناسیون شبانه‌روزی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و سپاه پاسداران خبر داد و گفت: در این پایگاه که در هفته دفاع مقدس افتتاح خواهد شد، مردم رشت می‌توانند به‌صورت ۲۴ و در سه شیفت واکسن دریافت کنند.

وی با بیان اینکه هفته دفاع مقدس یادآور حماسه سازی و پیروزی‌های غرورآفرین لشکر اسلام در برابر استکبار جهانی است، افزود: در تاریخ سراسر حماسه و عشق سرزمین ایران این حماسه تا ابد ثبت و ضبط خواهد بود.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت هفته دفاع مقدس را فرصتی برای بازگو کردن رشادت‌ها، حماسه‌ها و دلاوری‌های رزمندگان و خانواده شهدا در طول هشت سال دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: امروز آزادی، امینت و آرامش این کشور مدیون خون پاک شهدا و ازخودگذشتگی خانواده معظم شهدا است.

قاسمی با بیان آنکه دفاع مقدس دستاوردهای ارزشمندی به ما هدیه کرد که هرروز شاهد به ثمر نشستن آن‌ها هستیم، افزود: ما باتجربه خود در دوران دفاع مقدس در ادامه راه انقلاب با پیشرفت تکنولوژی و عمق استراتژیک خود در جهان به یک بازدارندگی رسیدیم که مدیون دفاع مقدس است.

وی با بیان اینکه نهال انقلاب که در سال ۵۹ موردحمله قرار گرفت به برکت دفاع مقدس به درخت تناوری تبدیل شد که چشم طمع دشمنان را کور کرده، گفت: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند دفاع مقدس به‌عنوان گنجِ جنگ است که در طی این سال‌ها منشأ اثر در تاریخ انقلاب بوده و حادثه عاشورا نقشه راه رزمندگان دفاع مقدس بوده است.

فرمانده ناحیه مرکزی رشت با اشاره به اینکه در جنگ نرم حملات دشمن کشنده‌تر و خطرناک‌تر است، گفت: دشمن در این جنگ آماده حملات خود را به فرهنگ این مملکت سوق داده و خاک‌ریزهای خود را در ذهن و قلب جوانان و نوجوانان بناکرده و باید مراقب بوده و نقشه‌های دشمن را شناخته و در برابر آن با جهاد اکبر مقابله کنیم.

قاسمی تحریف دفاع مقدس را از اهداف دشمن در کنار تحریم‌ها دانست و بیان کرد: تحریف یکی از برنامه‌های دشمن برای مقابله با نظام اسلامی است که می‌کوشد درنبرد اراده‌ها، ملت ایران را با تحریف دچار یأس و ناامیدی کند، دشمن در تلاش است رهبری امام را در دفاع مقدس زیر سؤال ببرد.

وی با اشاره به برگزاری بیش ۷۲۰ برنامه در هفته دفاع مقدس در رشت گفت: نواختن زنگ مقاومت در مدارس شهر رشت، تجلیل از خبرنگارانی که همواره در کنار برنامه‌های فرهنگی در رشت حضور دارند، تجدید میثاق با شهدا در نخستین روز از مهر با حضور مسؤولان ساعت ۹ صبح در گلزار شهدای رشت از برنامه‌های هفته دفاع مقدس است.

به گفته فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت، نشست‌های سیاسی و رزمایش طرح ثامن در بستر فضای مجازی در پایگاه‌های مقاومت بسیج در استان گیلان و شهر رشت با روایت گری دفاع مقدس برگزار می‌شود، همچنین مسابقات ورزشی در حوزه‌ها و پایگاه‌ها و ناحیه، برگزاری یادواره‌های شهدا توسط حوزه‌های مقاومت بسیج، محفل انس با قرآن، راه‌اندازی میز خدمت و برپایی ایستگاه‌های سلامت نیز در این هفته از برنامه‌های پیش رو خواهد بود.

قاسمی دیدار با خانواده شهدا و ایثارگر، افتتاح مسکن محرومین با حضور مسؤولان، توزیع بسته‌های معیشتی که در رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه روز شنبه در گلزار شهدا انجام می‌شود را در کنار افتتاح پایگاه مقاومت بسیج خواهران از دیگر برنامه‌های برشمرد.

وی با اشاره به برگزاری رژه خودرویی در حوزه‌های مقاومت بسیج به مناسبت هفته دفاع مقدس و اربعین سیدالشهدا گفت: در روز اربعین حسینی برای جاماندگان برنامه ویژه‌ای طرح‌ریزی‌شده و مردم و جاماندگان از پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی از رشت به سمت حرم مطهر سید جلال‌الدین اشرف رهسپار خواهند شد.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با اشاره به رزمایش مشترک توسط نیروهای مسلح در روز سرباز بیان کرد: از سربازان بسیج و سپاه و نیز رزمندگان دفاع مقدس در برنامه‌ای مشترک با نیروهای مسلح به میزبانی ارتش در روز هفتم مهر در سالن ارتش نیروی دریایی باقرالعلوم برگزار می‌شود.

انتهای پیام/
ارسال نظرات