همدان-مسئول عقیدتی سیاسی سپاه ناحیه همدان بابیان اینکه فرهنگ دفاع مقدس ثروت گرانبهایی است که باید به نسل جوان منتقل شود، گفت: دفاع مقدس دارای ابعاد زیادی بوده که باید از آنها درس گرفت و برای نسل جوان تشریح کرد.
کد خبر: ۹۳۷۴۹۲۸
|
۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۲

فرهنگ دفاع مقدس، ثروت گرانبهایی که باید به نسل جوان منتقل شودسرهنگ علی مختاری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در همدان ضمن تبریک هفته دفاع مقدس اظهار داشت: هرگز نباید به دفاع مقدس به عنوان یک گذر زمان و تاریخ نگاه کرد چراکه در طول ۲۰۰ سال گذشته یعنی از زمان فتحعلی شاه قاجار به بعد دشمنان ما یک میلیون کیلومتر از خاک ایران را جدا کردند و با خود به یغما بردند، اما در طول ۸ سال جنگ تحمیلی با وجود اینکه بر اساس اسناد ۴۰ کشور مقابل ما ایستاده بودند و رژیم بعث عراق را کمک می‌کردند، حتی یک وجب از خاک ایران را از دست ندادیم، که این افتخار بزرگی برای ملت ایران است.

وی افزود: بدون شک تمام پیروزی‌هایی که ما در دفاع مقدس به دست آوردیم باید مرهون رهبری‌های هوشمندانه امام راحل و رزمندگان عزیزمان باشیم، که با دست خالی اما پر از معنویت سنگرهای دشمن را یکی پس از دیگری فتح کردند.

مسئول عقیدتی سیاسی سپاه ناحیه همدان ادامه داد: دشمنانی که نقشه‌های شوم برای کشور عزیزمان می‌کشند، باید این خیال‌های خام را از سر بیرون کنند، زیرا ملتی که با کمترین امکانات ۸ سال در برابر چندین کشور دنیا مقاومت کرده است امروز با داشتن منابع انسانی آموزش دیده و امکانات پیشرفته و به روز هرگز اجازه دست درازی را نخواهد داد.

وی با بیان اینکه فرهنگ دفاع مقدس ثروت گرانبهایی است که باید به نسل جوان منتقل شود، گفت: دفاع مقدس دارای ابعاد زیادی بوده که باید از آنها درس گرفت و برای نسل جوان تشریح کرد.

مختاری اضافه کرد: از جمله این درس‌ها می‌توان به اطاعت‌پذیری از ولایت مطلقه فقیه، ایجاد فضای امن برای اجرایی شدن شعارهای انقلاب در عرصه‌های داخلی و خارجی کشور، تثبیت انقلاب اسلامی و فراهم شدن زمینه‌های صدور آن، پالایش عناصر ضد انقلاب از عناصر انقلابی، ظهور و رشد روحیه استقامت و وحدت و پایداری در تمام سطوح جامعه ایرانی، اعتماد به جوانان اشاره کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار