جانشین فرمانده کل سپاه گفت: اسناد و مدارک زیادی از دوران جنگ تحمیلی عراق علیه ایران جمع‌آوری شده است که کاملاً قابل استناد و متقن هستند و کسی نمی‌تواند بر آن‌ها خدشه‌ای وارد کند.
کد خبر: ۹۳۷۷۵۳۹
|
۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۵
به گزارش خبرگزاری بسیج، در مراسمی با حضور دریادار پاسدار علی فدوی، جانشین فرمانده کل سپاه، سردار علی‌محمد نائینی، رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه و جمعی از مسئولین، هنرمندان و نویسندگان رادیو، از کتاب‌های گویای «شهید حسن باقری»، «گیل مانا» و «همسفر» و ۴۵ عنوان کتاب دیگر رونمایی شد.

جانشین فرمانده کل سپاه با قدردانی از انتشار آثار دفاع مقدس، گفت: در کار‌های هنری برای اینکه کاری که انجام می‌دهیم خوب دیده شود، باید محبت را وارد کارمان کنیم. برای کار‌های دفاع مقدس نیز از کارگردان گرفته تا تک‌تک هنرمندان باید با جان و علاقه کار کنند تا کار خیلی خوب دیده شود.

وی متذکر شد: کار‌های زمین مانده برای دفاع مقدس زیاد است و ما خیلی بیشتر از این‌ها باید در حوزه دفاع مقدس تلاش کنیم، پس تا زمانی که فرصت داریم باید برای شهدا کار کنیم.

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: متأسفانه به دلیل کم‌کاری‌های که شده، نسل جوان ما از بزرگان کشور خود را نمی‌شناسند درحالی‌که به‌راحتی اسامی هنرمندان کشور‌های دیگر را نام می‌برند. بچه‌های انقلاب اسلامی ما با جان خود محک خوردند؛ اما متأسفانه خیلی از شهدای ما را بچه‌های نوجوان و جوانان ما نمی‌شناسند.

سردار فدوی با بیان اینکه پس ما از یک روش درست در انتخاب شهدا استفاده نکرده‌ایم، اظهار داشت: چطور همین جوان و نوجوانان هنرمندان غربی را می‌شناسند، اما شهید باقری ما را نمی‌شناسند. ما خیلی بیشتر از این حرف‌ها باید در زمینه دفاع مقدس تلاش کنیم، بنابراین باید جهادی و برای خدا کار کرد که در این صورت خداوند به این اقدام برکت خواهد داد و کمک خواهد کرد. این وعده خدا است و عملی خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت بازگویی حقایق و وقایع دفاع مقدس و انتقال آن به نسل‌های حاضر و آینده، گفت: از دوران هشت‌ساله جنگ تحمیلی عراق علیه ایران اسناد و مدارک زیادی جمع آوری شده است که این اسناد توسط راویان مرکز اسناد در دوران دفاع مقدس جمع آوری شده و کاملاً قابل استناد و متقن هستند و کسی نمی‌تواند بر آن‌ها خدشه‌ای وارد نماید؛ بنابراین باید از منابع موجود در مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در جهت آگاهی بخشی به مردم استفاده کرد.

سردار فدوی با اشاره به استقبال بی‌نظیر مردم از پیکر شهید حاج قاسم سلیمانی و تشییع با شکوه سیدالشهداء محور مقاومت، افزود: مطمئناً شهید سلیمانی با ایمان و توکل به خدا و اخلاص و محبت در راه خدمت به خلق ماندگار شد و علاقه به آن بزرگوار محصور در مرز‌های ایران نماند و ملت‌های آزادیخواه منطقه و نقاط دیگر را همراه خود کرد و این جوامع به شکل‌های مختلف احساسات و علاقه خود را به مسیر شهید سلیمانی نشان دادند.

وی گفت: امروز با توجه به شرایط و تحولات جهانی بیش از هرزمانی نیازمند انتقال این تجربیات هستیم، زیرا دفاع مقدس یک سرمایه عظیمی را برای ملت ایران قرار داد تا بتواند راه خود را مستحکم و مستمر برای رسیدن به اهداف خود طی کند. امروز با استفاده از شیوه‌های مختلف از جمله هنر که جلوه‌ای از آن در قلم، نوشتار و صوت و تصویر هویداست این وظیفه را می‌توان به نحو مطلوب انجام داد.

جانشین فرمانده کل سپاه تأکید کرد: هنوز ابعاد بسیار زیادی از لایه‌های مختلف دفاع مقدس جا دارد که برای مردم تبیین شود، زیرا این یک حماسه تاریخی بود که شرق و غرب عالم برای غلبه بر انقلاب اسلامی در آن دخیل بودند، اما موفق نشدند.

سردار فدوی گفت: با توجه به جاذبه خاص کتاب‌های صوتی، مطمئناً این مهم را در سپاه با همکاری رسانه ملی به‌صورت جدی و مستمر در دستور کار قرار خواهیم داد.
ارسال نظرات
آخرین اخبار