مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم در سوریه موسوم به «حمیمیم» که زیر نظر وزارت دفاع روسیه قرار دارد، از انهدام یک فروند پهپاد عناصر تروریستی مستقر در ادلب خبر داد.
کد خبر: ۹۳۷۸۲۱۷
|
۰۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۳

به گزارش خبرگزاری بسیج،مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم در سوریه موسوم به «حمیمیم» که زیر نظر وزارت دفاع روسیه قرار دارد، از انهدام یک فروند پهپاد عناصر تروریستی مستقر در ادلب خبر داد.

در بیانیه منتشر شده وزارت دفاع روسیه آمده که سامانه دفاع موشکی مستقر در اطراف پایگاه روسی حمیمیم در سوریه دیشب یک فروند پهپاد عناصر تروریستی را که از ادلب به سمت این پایگاه به پرواز درآمده بود، هدف قرار داد.

در این بیانیه آمده که «تجهیزات نظارتی در پایگاه هوایی روسی حمیمم راس ساعت 12:30 به وقت محلی یک فروند هواپیمای بدون سرنشین را که از مناطق تحت اشغال عناصر مسلح در منطقه کاهش تنش ادلب به پرواز درآمده بود، رصد کرده است».

در این بیانیه آمده که سامانه پدافند هوایی «پانستیر-اس» مستقر در پایگاه حمیمیم روسیه، هدف هوایی را در مسافتی دور از پایگاه منهدم کرد.

مرکز آشتی روسیه تأکید کرد که این حادثه هیچ گونه جراحت و خسارت مادی نداشت و پایگاه «حمیمیم» به طور عادی به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

ارسال نظرات