قرارگاه جنوب غربی سپاه در سیل سال ۹۸ با نظر و کمک شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس به کمک مردم سیل زده در استان خوزستان آمد و از آن به بعد پای کار تمام بحران‌های دو سال گذشته استان ماند.
کد خبر: ۹۳۷۸۴۲۲
|
۰۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۷
قرارگاه جنوب غرب سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با نام قرارگاه کربلا، پس از پایان جنگ تحمیلی، رسیدگی به مناطق محروم و کمک به مردم را در اولویت برنامه‌های خود داشت که با بروز بحران‌های سخت در استان خوزستان همچون، سیل، تنش آبی، گرد و خاک، مقره شویی، آتش سوزی، زلزله و اکنون نیز کرونا، نقش این قرارگاه در کمک به مردم استان بیشتر به چشم خورد.

در سال 98 و با وقوع سیل در استان خوزستان، شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس در سفر خود برای بررسی وضعیت مناطق سیل زده استان خوزستان، ورود تمام قد قرارگاه کربلا به مسئله سیل را خواستار شدند که برای این جهت تجهیزات و ادوات مهندسی را از شهرهای مختلف کشور و از کشور عراق به استان خوزستان گسیل داشتند.

همین امر سبب شد که در کمترین زمان ممکن، قرارگاه نظامی سپاه پاسداران در استان خوزستان، تبدیل به یک ستاد بحران شود که مأموریت اصلی خود در دو سال گذشته نه یک مأموریت نظامی، بلکه مأموریت‌های جهادی و امدادی بداند.
ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار