به همت حوزه مقاومت بسیج خواهران حضرت رقیه(س)سپاه ناحیه دهلران صورت گرفت.
به مناسبت چهل ویکمین سالگرد بزرگداشت هفته دفاع مقدس در دهلران به همت حوزه حضرت رقیه(س) در دو برنامه ی جداگانه،یادواره شهدای زن پایگاهی(شهیده شاهینه مومنی و شهیده فائزه قطبی نسب)برگزار شد.
کد خبر: ۹۳۷۸۴۸۶
|
۰۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۱

به گزارش خبرگزاری بسیج،به مناسبت چهل ویکمین سالگرد بزرگداشت هفته دفاع مقدس در دهلران به همت حوزه حضرت رقیه(س) در دو برنامه ی جداگانه،یادواره شهدای زن پایگاهی(شهیده شاهینه مومنی و شهیده فائزه قطبی نسب)برگزار شد.

این مراسمات با حضور فرماندهی سپاه ناحیه دهلران سرهنگ آبدونی،سرهنگ مرغزاری جانشین فرماندهی،رئیس بنیاد شهید شهرستان،تعدادی از جانبازان وا آزادگان یادگار جنگ،خواهران بسیجی و خانواده ی معزز شهدا دردهلران برگزارشد.

سرهنگ آبدونی ضمن تشکر ازحضور بانوان بسیجی وخانواده های معزز شهدا دراین برنامه به نقش موثر زنان در دفاع مقدس اشاره کردو گفت: نقش زنان در دفاع مقدس امری انکارناپذیر است، بانوانی که برای حفظ نظام جمهوری اسلامی ایران به یاری رزمندگان سلحشور اسلام شتافتند و با ایثار فداکاری وصف ناپذیری روحیه آنان را تقویت کردند و برگ‌های زرینی بر تاریخ رشادت‌های این مرز وبوم افزودند.

وی افزود: اولین مسئولیتی که زنان در دفاع مقدس به صورت خود جوش و هم پای مردان در دفاع مقدس بر عهده گرفتند جنگیدن با دشمن بعثی در جنوب و مزدوران داخلی در کشور بود.

سرهنگ مرغزاری نیز با اشاره به شخصیت حضرت زینب (س) در واقعه کربلا گفت:حضرت زینب(س) برای تمام زنان آزاده دنیا پیام مقاومت واز جان گذشتگی در برابر استبداد و ظلم می‌دهد.

سرهنگ آبدونی بر ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تاکید کرد و گفت: برگزاری چنین یادواره‌هایی موجب ترویج این فرهنگ در جامعه می‌شود.

در این یادواره های ویژه برنامه هایی فرهنگی شامل: تجلیل از خانواده شهدا، روایتگری دفاع مقدس، ایستگاه نقاشی برای کودکان و ایستگاه صلواتی انجام گرفت.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پر بیننده ها